The Orphan Dreams İsimli Yerli Oyun Yakında Stream’e Eklenecek

The Orphan Dreams İsimli Yerli Oyun Yakında Steam'e Eklenecek

The Orphan Dreams oyunu yerli yapım oyunlar arasında son örnekler arasına girdi. Neredeyse son iki yıldan beri gerek oyun çeşitliliği gerekse oyun sayısının ciddi bir artış gösterdiği Türk oyun piyasası güçlenerek yoluna devam ediyor. Şimdiye kadar çıkmış olan oyunlar birer merdiven gibi bir sonrakinin gerek türüne gerek içeriğine gerekse işlevselliğine katkı sağlıyor. Örneği bir RYO oyunu olarak çıkacak olan The Orphan Dreams bu noktada başarılı bir temsilci olacak gibi duruyor.

Aslına bakarsanız oyunun dışarıdan görünüşü bir hayli basit gibi duruyor. Zaten tek bir kişi tarafından geliştirilen oyunun grafikleriyle size muazzam bir görsel şölen yansıtılamaz. Tayfun Tuna tarafından geliştirilen The Orphan Dreams hikâyesi ile ön plana çıkan ve bunun yanında sürükleyici bir rol yapma oyunu olarak dikkat çeken bir proje oluyor. Birçok oyuncunun dikkatinden kaçan şey ise oyunun sürükleyici yapısıdır. Oyunun ilk bakışta basit gözükmesine karşın zamanla içindeki korku öğelerinin de artış göstermesi bir anlamda saran noktalar arasında gösterilebilir. Yapılan yorumlara baktığımızda da bunu açıkça görebiliyoruz. Eleştirmenler ve oyun severlerin ortak kanısı oyunu küçümsememek gerektiği yönünde.

The Orphan Dreams Konusu

The Orphan Dreams oyunu hakkında bir yetimin yetimhaneden çıkıp hayatla yüzleşmesini konu alan hikâyeye sahip olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Zira rüyasında annesinin gönderdiği mektubu gören yetim karakteri yöneteceksiniz. Bu mektubun ardından ise koşulsuz bir biçimde kendinizi dışarıda bulacaksınız. Sonrasında ise yorumlara bakarak fikir sahibi olmak mümkün olabiliyor.

Genel anlamda şirin bir başlangıcın ardından korkunç bir sona dönüşebilecek senaryo yapısına sahip olduğundan bahsediliyor. Bu bağlamda oyunun kendi tanıtımına göz attığımızda da yönettiğimiz karakterin ailevi gerçekleriyle yüzleşmesini ve bunun sonucunda da yetimhanedeki sırları açığa çıkarması ön planda tutuluyormuş. Bu süreçteki psikolojik gerilimi iliklerimize kadar hissedeceğimiz vadediliyor. The Orphan Dream fragmanı hemen aşağıda Steam’e çıkmadan sizinle buluşuyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir