The Order 1886 Oyun İncelemesi

The Order 1886
The Order farklı bir tarza sahip aksiyon ve macera oyunu. Öncelikle oyunun Londra’da geçtiğini belirtmekte fayda var. Fakat buradaki gariplik 1886 yılında Londra’da geçiyor olması. Gerçekten çok fantastik bir şehir görünümü ve grafik detaylandırma söz konusu. Ancak ne yazık ki The Order 1886’nın geneli için bunu söylemek pek mümkün değil.

The Order 1886 aksiyon oyunu bir yandan iyi eleştirileri hak ederken, diğer yandan bu kadar iyi bir oyunun bu konuda nasıl eksik kaldığını düşünüyorsunuz. Oyun içi dengeler çok farklı. Bu yeni oyun dinamikleri sunuyor ve bilincinizi aşıyor. Yani 19. Yüzyılın ortasındasınız ve savaşarak, casusluk yaparak ve hayatınız riske atarak bir şeyin peşine düşüyorsunuz. Eski mimariyle süslenmiş evler, saraylar ve şatolar eşliğinde kötü adamlara karşı savaşıyorsunuz. Hatta oyunu tanımlamak için Tesla’nın savaş için icat yapması, Arthur’un korumalarıyla hala yaşıyor olması ve kurt adamlarla mücadele etmeniz gibi açıklamalarda bulunuluyor. Yani aslında bir aksiyon oyunu için çok iddialı.

İşte tam bu noktada The Order 1886’nın oynanış fonksiyonları ve o muazzam şehir grafiğinin oyun içine yansımamasıyla karşılaşıyorsunuz. Örneğin oyunda öldürdüğünüz karakterler neredeyse tek tip. Klasik macera oyunu silahlarının dışında bomba atan bir tüfek, termit atan bir silah ile şimşek gibi bir şok ateş eden silah mevcut. Bunlar bir nebzede olsa oyuna farklı bir soluk katmış olabilir. Ancak geri kalan sıradanlık son derece vasat bir oyun görünümüne bürünmüş.

Oyunun en büyük dezavantajı uzun bir oyun olmamasıdır. Bildiğiniz gibi aksiyon ve macera oyunları insanı başından kaldırmaz. Dolayısıyla saatlerce oynamanız kaçınılmazdır. İşte The Order 1886 için bunu bir kez yaptığınızda oyunu bitirebilirsiniz. Bir hafta sonu ayırdığınızda ise oyunu kesinlikle bitirmiş olursunuz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir