The Last Of Us İçin Naughty Dog Haberleri

The Last Of Us İçin Naughty Dog

Naughty Dog firması tarafından geliştirilen The Last Of Us hali hazırda binlerce oyuncusu bulunan bir yapım. Özellikle dikkat çeken detayları arasında müthiş bir senaryoya ve senaryoyu oynayabilme özelliğine sahip olması yer alıyor. Hatta nadir görülen senaryosu 10 üzerinden 10 almış oyunlar arasında bulunuyor. Bu detaylar birleştiğinde The Last Of Us oyununun milyonlarca kopya satmış olmasına şaşırmamak gerek.

İlk olarak Playstation3 için çıkan oyun sonrasında Playstation4 için güncellendi. Dolayısıyla her geçen gün muhteşem senaryosuna ek olarak daha iyi grafikler sunmayı başardı. Naughty Dog yapım şirketine göreyse oyun tam bir hayal kırıklığı olarak düşünülüyordu. Uzun bir zaman diliminde geliştirilen oyun aslında hiçbir başarı yakalayamayacak gözüyle bakılıyormuş. Neil Deckmann tarafından kaleme alınan Joel ve Ellie karakterlerinin harika hikayesi oyun dünyasını büyülemeyi başarmıştı. The Last Of Us oyununun her anında yaşanan aksiyon, gerilim ve ilginç senaryo değişimleri oyuncuları en çok çeken noktaları oluşturuyor.

GameSpot mecrasına oyunun yönetmen koltuğunda oturan Bruce Straley tarafından verilen demeçlerde oyunla resmen dalga geçiliyor. Yapım süreci olsun, oyunun çıkış dönemleri olsun sürekli oyunun başarısızlığından bahsettiklerinin altını çiziyor. Hatta oyunun tutma ihtimalinin olmadığını fakat firma tarafından duyurusu yapıldığı için mecburen çıktığını aktarıyor.

Oyun içerisinde yaşanan aksiyonla birleşen akıcı senaryo oyunu yüzlerce ödüle layık gösterirken, onlarca ödül kazanmasına sebep oldu. Ancak yapımcı ve geliştiricilerin The Last Of Us oyunuyla ilgili temel düşüncesi Naughty Dog firmasının imajını zedeleyeceği yönündeydi. Senaryo yapısının ve kurgunun oyunlarda ne kadar önemli olduğunu gözler önüne seren yapım hala daha binlerce oyuncunun vazgeçilmezi denilebilir. Hatta The Witcher gibi efsanelerin etkileşimde olduğu oyunlardan birisi desek yanlış olmaz.

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir