The Last of Us 2 Geliyor Gibi Gözüküyor

The Last of Us 2 Geliyor Gibi Gözüküyor

The Last of Us serisi oyuncular için oldukça geniş çaplı bir tecrübe sunarak üçüncü kişi aksiyon oyunu sektörün yön vermektedir. Bu noktada duygusal ve aksiyonel yapısıyla dikkat çeken ilk oyunun başarıya ulaştığını düşünürsek Naughty Dog ikinci oyun için de boş durmuyordur. En azından bir süredir duyurulması muhtemel olan oyunlar arasında bulunduğunu belirtebiliyoruz. Tabi şu sıralar Uncharted 4: A Thief’s End oyunu ile oldukça iyi bir çıkış yakaladıklarını varsayarsak ciddi oranda zafer sarhoşluğu yaşadıklarını hesaba katmak gerekiyor. Bir süre bu muazzam başarını kutlamaya zaman ayırsalar da bunun sonucunda geliştirilmesi en muhtemel oyunun The Last of Us 2 olduğunu anlamak zor değil.

Tüm bu varyasyonlar üzerine düşünürken birde Twitter üzerinden Naughty Dog baş tasarımcısı Emillia Schatz tarafından yapılan bazı açıklamalar dikkat çekti. Özellikle de mevcut kadronun üzerine aradıkları bazı özelliklere sahip yeni geliştiricilere ve tasarımcılara ihtiyaç duyduklarını öğrenmiş olduk. Aslında bir açıklamadan ziyade iş ilanı kapsamında olan bu söylemler kısa sürede oyun dünyasında yankılanmaya başladı. Eğlencenin ve duygusallığın hakim olduğu ilgi çekebilecek üçüncü kişi aksiyon oyununa dövüş mekanikleri konusunda tecrübeli bireyler arayan Naughty Dog bu konuda belirli bir tecrübeye ihtiyaç duyduğunu da notuna ekliyor.

The Last of Us 2 Çıkacak Mı?

Şuan için net ve resmi bir açıklama yapılmamış olmasına karşın The Last of Us 2 çıkacak mı sorusuna evet cevabını verebilmekteyiz. Bunun sebebi bu serinin devam ettirilmeye en yakın oyunlar arasında bulunmasıdır. Aynı zamanda serinin aksiyon dolu eğlencesinin yanı sıra bir yandan da duygusal bir hikâyeye sahip olan üçüncü kişi bir aksiyon oyunu olduğunu varsayarsak aranan tasarımcı ve geliştiriciler bariz olarak The Last of Us 2 çıkışı için yapılan planları gözler önüne seriyor.

Yakın zamanda oyun fuarları aracılığıyla yaz aylarının Naughty Dog tarafından verilecek tarihlerle ve gelişim notlarıyla oldukça heyecanlı olacağını düşünmekteyiz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir