The Last Guardian E3 2016 Öncesi

The Last Guardian E3 2016 Öncesi

E3 2016 fuarı birçok oyun hakkında en net ve nihai açıklamaya gebe olacak. Ancak bu bağlamda dikkat edilmesi gereken detayların başında da hangi şirketlerin hangi oyunlar hakkında kesin tarih vereceğidir. Hatırlar mısınız bilmem The Last Guardian oyunu ilk olarak 2007 yılında duyurulmuştu. Her ne kadar ilk bilgilerin ve çıkış tarihinin E3 2009 itibariyle verilmesine karşın PlayStation 3 için geliştirilen oyun bir türlü bitirilemedi. Bununla da kalmayıp Team Ico stüdyosunun Sony bünyesinden ayrılması, kadronun yenilenmesi ve PlayStation 4 konsolunun çıkışıyla her şey sil baştan oldu.

2011 yılında piyasaya çıkmaya hazırlanan oyun PlayStation 4 ile yeniden tasarlanmaya başlandı. Buna göre The Last Guardian çıkış tarihi 2012 olarak E3 2011 fuarında kesinlik kazandı. Fakat ne yazık ki oyunun yönetmeni olan Fumito Ueda ile bazı geliştiricilerin Sony ile bağlarının koparması tam 3 yıllık hatta 4.yıla giren bir gecikmeye sebep oldu. Şimdi 2016 yılında halen daha piyasaya sürülmemiş olan oyunun E3 2016 fuarıyla karşımıza çıkacağı kesinleşti. Fakat işin garip yanı da burada başlıyor. Normal şartlarda fuarda lanse edilerek oyunun piyasaya sürülmesini bekliyorsanız fazlasıyla yanılıyorsunuz. Tam tersine oyunun duyurusu E3 2016 tarihinde yapılarak bir çıkış tarihi belirlenecek. Dolayısıyla artık oyunun çıkışına dair tüm umudunu kaybetmiş büyük bir oyuncu kitlesi var.

The Last Guardian Hakkında Yeni Detaylar

Oyunun yönetmeni olan Fumito Ueda tarafından verilen bazı The Last Guardian oyun detayları heyecan verici olsa da kesin ve net bir çıkış tarihi olmadan kimsenin oyunu bekleyeceğini düşünmüyoruz. Pet sistemini oyuna dahil ettiklerini açıklayan başarılı yönetmen Trico ismini verdikleri bu kedi benzeri destek karakterine dair bazı söylemlerde bulundu.

Heyecan veren kısmın ise tam anlamıyla kontrol edemeyeceğimiz bir yan karakter olmasıdır. Yani alıştığımız gibi onu yönlendiremeyeceğiz. Diğer oyunlardaki gibi ne yapacağına karar veremeyeceğiz. Tıpkı The Last of Us gibi seviye ilerledikçe aramızdaki bağında güçleneceği bir sistem söz konusu olacakmış. Bakalım E3 2016 fuarı The Last Guardian çıkış tarihi için son fuar mı olacak.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir