The Last Guardian Başlangıç Videoları Yayınlandı

The Last Guardian Başlangıç Videoları Yayınlandı

The Last Guardian oyunu başlangıç videoları ile ilgi çekmeyi başardı. Şimdiye kadar dikkat çeken detayları saklı tutan, fakat son iki haftadır haber bombardımanıyla oyun dünyasını bilgiye boğan Gen Design oyuna dair yeni ipuçlarını video olarak sunuyor. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz hafta Trico isimli yan karakterler hakkında bilgi vererek bizim yapay zekayla ne kadar içli dışlı olacağımızın sinyallerini vermişti. Tam hakimiyet kuramayacağımız bir pet sistemi, zaman geçtikte birbirimizle olan bağımızı güçlendirecek olan bir yenilikle sunacak olmaları heyecan vericiydi. Şimdi ise oyunun grafiklerini, oynanabilirliğini ve detaylarını göreceğimiz başlangıç videoları IGN tarafından yürütülen IGN First ismiyle oyunculara sunuldu.

IGN First başlığı altında sunulan The Last Guardian ilk bakış videoları 2 ayrı konsepte sahip. Tamamen heyecan dolu olan videolarda oyunun çıkış tarihine kadar sabretmek ise git gide zorlaşacak gibi duruyor. İlk dikkat çeken detayın ise geçen hafta bahsi geçen Trico ile ana karakter olduğunu vurgulayalım. İkilinin hareketlerinden tutunda oyun içerisindeki konumlarına kadar fikir sahibi olduğumuz videolarda Shuhei Yoshida bazı açıklamalar yapmaktan çekinmemiş.

The Last Guardian Hangi Platformda Olacak?

The Last Guardian PS4 için özel olarak üretilen bir oyun sürümü olma özelliğini taşıyor. Dolayısıyla PS Store üzerinden ulaşabileceğiniz oyun için detaylı tarih, erken erişim, paket ve fiyat etiketlerinin yakın zamanda bizlerle paylaşılacağını düşünüyoruz.

Videoyu dikkatli incelerseniz pet olarak geçen Trico isimli yaratığımızın ruh halini anlayabilmemiz için göz renklerinin değiştiğini fark edebilirsiniz. Böylelikle pet ile ilişkinizi bir üst noktaya getirmek ve hatta bunu yaparken eğlenceli aktivitelere girişmek mümkün hale gelecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir