The Evil Within ve Rage Oyunlarının Devamı Gelecek Mi?

the evil within ve rage

Capcom için en büyük kayıplardan birisi olarak görülen Shinji Mikami stüdyodan ayrıldıktan sonra bireysel projelerle bunu kanıtladı. Önce Shadows of the Damned ile karşımıza çıkan geliştiricinin başarıya ulaşması her ne kadar global ölçekte zor olsa da belirli bir kitle tarafından destek gördü. Bu destek ise ona oyun dünyasının kapılarını bireysel anlamda da açtı. Hatırlayacağınız üzere bir dedektiflik hikâyesinin doğa üstü güçlerle birleşerek fantastik bir maceraya dönüştüğü The Evil Within oyunu bir hayli tutmuştu. Bunun üzerine oyunun yayıncısı olan Bethesda Softworks oyun için desteğinin sonsuz krediye açık olduğunu defalarca duyurmuştu. En son ise E3 2016 sırasında bir takım analistlerin The Evil Within 2 oyunundan söz ettiklerine şahit olmuştuk.

Fakat bununla ilgili ne Shinji Mikami ne de Bethesda herhangi bir doğrulama ya da yalanlamadan kaçınıyordu. Geçtiğimiz günlerde Bethesda Softworks adına Pete Hines mikrofonun başına geçerek oyunun devamı niteliğinde olan The Evil Within 2 için onay verdiklerini doğruladı. Tabi şuan için geliştirme çalışmalarının hangi noktada olduğunu ya da oyunculara ne zaman sunulacağını bilemiyoruz. Pete tarafından yalnızca bu çalışmanın garantilendiğini, önümüzdeki dönemde ise hayata geçirileceğini öğrenme şansı bulduk.

Rage 2 Geliştirilecek Mi?

Rage oyunu da en az The Evil Within 2 kadar gündemden düşmeyen bir söylentiyle çalkalanıyor. ID Software tarafından geliştirilen ve başarıya ilk oyunla farklı konsollarda olmasından ötürü erişen oyunun devamı gelecek. Bu müjdeyi de projenin başında yer alan John Carmack verdi.

İlk oyunun Xbox 360, PlayStation 3, OS X ve PC için çıktığını varsayarsak bu kez de yeni konsollarda görme şansımızın yüksek olduğunu belirtmeliyiz. Yani oyun PlayStation 4 ve Xbox One haricinde Project Scorpio ve Neo bünyesine bile dahil edilebilir. Geliştirme notlarına dair bir bilgi ise paylaşılmadı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir