The Elder Scrolls Online Ücretsiz mi Olacak

The Elder Scrolls Online Ücretsiz mi Olacak

Zenimax Online aracılığı ile bizlere sunulan The Elder Scrolls Online, yapımcıları tarafından büyük ilgi ve popülerlik beklerken hiç de istedikleri gibi olmadı. Oyuncu sayısı bir hayli düşük olan online oyunda, sayı bu kadar düşük olunca, acaba ücretsiz mi olacak? Soruları etrafta dolanmaya başladı. Aslında bu ihtimal sadece beklenen oyuncu sayısına ulaşamama olayından çıkmadı, Zenimax firması, hiçbir basın açıklaması yapmadı ama 3 aydan daha fazla aboneliği bulunan kişilerin üyeliği iptal edildi. The Elder Scrolls Online’ a katılmak isteyen kişiler artık ya 30 günlük ya da 90 günlük üyelik sistemi ile giriş yapabilecekler. Bu olaydan dolayı, belir bir süre sonra oyunun ücretsiz olma ihtimali doğuyor. Yani, 1 yıllık üyelik satıp ücretsiz olduktan sonra sıkıntı yaşamak istemiyorlar, belki de, birkaç ay içinde artık bu oyun bütün herkes tarafından free to play olarak oynanabilecek.

Peki, böylesine güzel bir oyun olan, The Elder Scrolls Online neden istediği başarıyı yakalayamadı? Aslında firma yakın zamanda Playstation 4 ve Xbox gibi oyun konsolları için de oynanır hale gelecek ama, kullanıcılardan hem oyunun CD’sini istediler, aynı zamanda aylık ücret talep ettiler, bu kadar zahmetli ve masraflı bir işe de kimse girişmek istemedi. Bu kadar olaydan sonra konsol oyunlardaki fiyatların ne olacağı da şimdiden merak ediliyor.

Eğer oyun yapımcıları, CD ve aylık ücretlerden fedakarlık yaparsa Elder Scrolls Online birçok MMO oyununu çok arka planda bırakacak gibi görünüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir