The Elder Scrolls Online Sevenler Aylık Ücret Kalkıyor

the-elder-scrolls-online-aylik-odeme-sistemi-kalkiyor

2 büyük firmanın birleşerek yaptığı The Elder Scrolls Online kısa adı ile TESO, takipçilerini sevindirecek bir haber ile karşımıza çıkıyor. Aylık ücret sistemini kaldıracağını açıklayan oyunun açıklamalarına bir bakalım.

The Elder Scrolls Online, bir önceki V Skyrim’deki olayların bin yıl öncesinde meydana gelen ve Tamriel Kralı Tiber Septim’in en iyi olduğu dönemlerden evvel geçmektedir. Oyunun standart görevlerle yetinmemesi ise onları özel yapan taraf olmuştu. Kaldı ki bu oyunu beta aşamasındayken bile 11 milyon kişi oynadı, gerçekten her oyuna nasip olacak bir şey değil.

The Elder Scrolls Online, aylık ödeme sistemi ve oyundaki bir takım sorunlar yüzünden milyonlarca oyuncusunu kaybederek büyük kan kaybetmişti. Oyun içindeki bütün sorunları dikkatli bir şekilde çözmeye çalışıyorlar, ilerleme var ama biraz daha uğraşmaları gerekecek. Aylık ödeme şekli ile sunulan oyundaki kayıplar nedeni ile şimdi satın al ve oyna sistemini deneyecekler. Bu sistem 17 Mart tarihinde işleve geçecek. TESO oyununun sonuna Tamriel Unlimited eklenerek satışa sunulacak.

TESO satın al oyna sistemi ile gelecek ama tabi ESO plus gibi yeni bir sistemi de beraberinde getirecek. Yani, sizi her ay zorunlu olarak ödemeye mahkum etmek yerine, sadece isteyenlerin alması için bir sistem düşünülmüş. ESO plus alan kişiler, özel bölgelere giriş hakkı kazanacağı gibi oyun içinde fazladan paranın ve puanın da sahibi olacaklar. Satışı yapılan ürünlerin rekabeti engellemeyeceğini dile getiren yetkililer bir nebzede olsun yüreklere su serpmeyi başardılar.

The Elder Scrolls Online, Pc-Mac cihazlarında aktif olarak oynanabiliyor, 9 Haziran tarihinde ise oyun konsollarına gelecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir