The Division Kapalı Beta İncelemesi

The Division Kapalı Beta İncelemesi

 The Division büyük bir kitle tarafından beklenirken geçtiğimiz ay kapalı beta testine girdi. Sayılı oyuncunun katılabildiği bu The Division kapalı beta test süreci oldukça verimli geçerek oyuncuları mutlu etti diyebiliriz. En azından PC sürümünün hatasız bir biçimde ufak tefek düzeltmelerle sunulduğu doğrudur. Bu anlamda incelemeye takılan birçok detayı sizlerle paylaşıyoruz.

The Division Grafikleri

The Division grafikleri aslında uzun bir süredir vadedenden farksızdı. Zira iyi bir grafik kartı ve bilgisayar donanımıyla gerçekten sizi etkileyen bir görüntü kalitesine sahip bir oyun.  Ağaç modellemelerinden tutunda karakter tasarımlarına kadar her şey muazzam görünüyor. Kurgulanmış New York detayları fazlasıyla dikkat çekici. Sokaklar ve caddeler ise kaos ortamını mükemmel bir grafikle daha iyi hale getirmiş.

The Division Hikâyesi

The Division hikâye bakımından oldukça geniş çaplı bir kaos ortamını yansıtıyor. Black Friday olarak bilinen indirimin yaşandığı Amerikan günü yaşanan büyük bir virüs olayıyla oyuna başlıyoruz. Paraların üzerinde insanlara hızla yayılan bu virüsün yarattığı kargaşa New York’un her sokağında karşımıza çıkıyor.

The Division Oynanış

The Division birçok kesim tarafından TPS oyunu olarak görülüyor. Ancak kapalı beta testinden sonra söylenebilir ki oyun bir TPS oyunu değil. Hatta aksiyonun sürekli olduğu, hikâyeyle başınızı döndürecek bir oyun bekliyorsanız yanılıyorsunuz. Yalnızca bakış açısı yönünden TPS olarak değerlendirilebilir. Bunun haricinde oyun içi düzen, silah ve ekipmanlar, oynanış dinamikleri olarak RPG oyunu olduğunu hatta MMO oyunlarında gördüğümüz birçok sistemin oyuna dahil edildiğini gördük. Oynanış deneyimi olarak güzel bir konforu oyunculara vadediyor.

The Division Genel İnceleme

 

The Division incelemesi sırasında Dark Zone isimli tüm oyuncuların PvP bölgesi olarak adlandırılan bölgeye tamamıyla bittik diyebiliriz. Oyuncuların en çok beğeneceği kısmın burası olacağını düşünüyoruz. Aynı zamanda grafik ve oynanış olarak iyi bir performans sunması, hikâyesinin özgün olması The Division oyunu için paha biçilemez olmuş.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir