The Division İçin Hikayesini Anlatan Bir Video Yayınlandı

The Division

The Division oyunu E3 fuarında en ilgi çekici yapımlardan birisiydi. Gösterilen videoda geniş bir harita yapısıyla shooter ve MMO oyunu sevenlerin ilgisini çekmeyi başarmıştı. Tamamen iki türün harmanlanmış hali olarak karşımıza çıkan oyunda Dark Zone isimli bir bölgeye ait görüntüler vardı. Savaşacağımız bu bölgeye ait görüntüler gerçekten kaliteli ve dikkat çekici detaylara sahipti. Bu noktadan sonra oyunun hikayesi merak edilmeye başlandı. Her ne kadar Tom Clancy tarafından yazılmış bir romandan uyarlama olduğu bilinse de tam anlamıyla oyunun içindeki gizemin ne olduğu çözülemiyordu.

Geçtiğimiz günlerde yeni bir video yayınlanarak The Division için hikaye videosu oyunculara sunuldu. İlk videodan çok daha fazla dikkat çeken bu trailer oyunun gerçek hikayesini anlattığı için oyuncuları daha fazla heyecanlandırdı. The Division oyununda ufak bir salgının yayılması ve önlem alınmayarak tüm şehri sarmasıyla mücadele ediyoruz. Bu viran şehir ise New York’tan başka bir yer değil.

Her geçen gün salgının etkileri New York şehrini biraz daha ele geçirerek ilerlemiştir. Artık New York tamamen tasfiye edilmiş insanların yaşamadığı bir bölge haline gelmiştir. Bu geniş şehir haritasının içinde ise duvarlarla örülmüş, dış dünyayla bağlantısı kısmen kesik bir bölge var. PvP bölgesi olarak gördüğümüz bu bölgede Dark Zone oluyor.

Dark Zone bölgesinin tamamen bozulmuş ırktan kurtarılması gerekiyor. Bu amaç uğruna savaş bir grubun içinde yer alıyoruz ve sonuna kadar savaşmak için buradayız. The Order grubu olarak karşımızda yer alan rakiplerle amansız bir mücadele verdiğimiz detaylı harita bize maceranın üst noktasını gösterecek. The Division ile filmlerde gördüğümüz kadar iyi bir senaryo, ciddi bir prodüksiyon, kaliteli grafikler ve oyun zevkini aynı oyunda yaşama şansı yakalayacağız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir