The Division En Yüksek Görüntü Kalitesiyle Büyüledi

The Division En Yüksek Görüntü Kalitesiyle Büyüledi

The Division oyunu bir süredir gündemi meşgul eden Ubisoft oyunları arasında yer alıyor. Çıkacağı duyurulduğu ilk günden beri oyun severlerde büyük bir beklentinin oluşması ise sunulan içeriklerden kaynaklanıyor. Özellikle şimdiye kadar çıkmış en kapsamlı açık dünya oyunları arasına girmeye aday oldu bile. Hatırlayacağınız üzere kapalı beta testi için daha önceden bir haber paylaşmıştık. The Division kapalı beta test süresine 28 ve 29 Ocak 2016 tarihiyle başladı. Bu durum birçok oyuncunun oyunu test etmesine ve içerik sunmasına sebep oldu.

Oyun hakkında en çok merak edilen detaylardan biri elbette grafikleriydi. Zira paylaşılan ilk video ile son video arasında ciddi bir kalite düşüşü gözden kaçmadı. Ubisoft oyunun çıkmasına yakın oyunun kalitelerini düşürdü kuşkusu birçok oyuncunun aklına geldi. Fakat The Division çıkış tarihi öncesinde beta döneminde bu kuşkuların yersiz olduğunu ispatladı diyebiliriz. Çünkü yayınlanan bir video ile 18 dakika boyunca kapalı betada The Division grafikleri büyüledi.

The Division Özellikleri

The Division özellikleri ile oyuncuları büyüleyerek geniş bir kitleye hitap etmeye başladı. Bunun ilk ayağı harita büyüklüğüydü. Büyük olarak kabul edilen açık dünya haritalarına baktığımızda Dying Light, Just Cause 3 ve Fallout ilk akla gelenler arasında oluyor. Ancak The Division harita büyüklüğü tüm bunların üzerinde diyebiliriz. New York’ta geçen oyun Manhattan’ı kapsıyor.

The Division oynanış videosu ise Intel i7 işlemci, 16 GB Ram ve nVidia GeForce GTX 980Ti ekran kartı kullanılarak çekilmiş. Bu donanımla oyuna muazzam bir atmosfer katıldığını söyleyebiliriz. Konsol ile kıyaslama yaptığımızda ise PC performansının çok daha üst seviyelerde olduğunu belirtmek gerekiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir