The Church in the Darkness İçin İlk Video Yayınlandı

The Church in the Darkness İçin İlk Video Yayınlandı

The Church in the Darkness oyunu duyurulduğu günün ardından dikkat çekici detaylarla oyuncuları bilgilendirmeye başlamıştı. Bunların en ilgi çekicisinin ise oyunun üstten bakışla oynanacak olmasıydı. Yani bildiğiniz geçmiş yıllarda 2D grafiklerle oynadığınız oyunları anımsatan bir oyun modülüyle sunulacak. Eğer kafanızda grafik açısından bir şüphe oluştuysa oluşmasın. Zira oyun oldukça kaliteli bir sürümle PlayStation 4 için çıkış yapacak.

Daha önce The Suffering korku oyunuyla adından söz ettirmeyi başarmış olan Richard Rouse yeni bir projeye soyunarak karşımıza çıkıyor. The Church in the Darkness oyun grafikleri birçok kişiyi etkileyecek boyutlara ulaşacaktır. Ancak oyunun asıl çekici olan kısmı kurgusu ve hikayesiyle karşımıza çıkıyor. Ciddi anlamda uğraşılmış bir ana temaya sahip olan oyunun başarıya ulaşmasına kesin gözüyle bakılabilir.

 

The Church in the Darkness Hikayesi

The Church in the Darkness konusu ile birçok oyun severi bağımlısı yapacak bir kurguya sahiptir. Temel anlamda 1970’li yılları ve dönemin Amerika’sını konu alacak olan oyun bir grup sosyalistin ABD’den kaçmasıyla başlayacak. Bir hayal peşinde olan bir grup sosyalist insanın Freedom Town ismini verdikleri gecekondu şehriyle daha adil, daha yaşanabilir ve daha refah dolu bir yaşamı kanıtlamaya çalışmaları için Güney Amerika’ya gitmeleriyle hikaye başlar. The Church in the Darkness fragmanı ile hikaye bazında olduğu kadar gizem, adrenalin ve kurgu yönünden de ne kadar başarılı olduğunu kanıtlıyor.

İlk başlarda her şey oldukça güzeldir. Ancak zamanla Freedom Town tam anlamıyla intihar kenti olarak anılmaya başlar. Çünkü aralarında çocuklarında bulunduğu tam 900 kişi bir anda arka arkaya intihar etmeye başlarlar. Karakterimiz ise Vac adında başarılı bir avukattır. Kız kardeşi Freedom Town’da olan Vac başta o olmak üzere insanları bu intihar silsilesinden ve bu kopuk düzenden kurtarmak için elini taşın altına koyar. İşte bu noktada The Church in the Darkness oyunu tamamen bizim ellerimizde şekillenen bir hikayeyle yansımaya başlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir