TES’de Holy Trinity Gerekmeyecek

Holy Trinity, The Elder Scrolls Online’daki zindanlar için bir gereklilik değil ama genelde “en başarılı” parti bileşimidir – Bethesda

Bilmeyenler için, Holy Trinity tank, şifacı ve DPS karakterlerinden oluşan farklı ama standart bir partidir. En bilindik MMO yapım ve yayıncıları hâlâ bu bileşime güveniyorsa ortada bir sorun yoktur, ama sorun oyuncudan kaynaklanabilecek nitelikte. Sonuçta, hiç kimse bir şifacı olmak istemiyor.

“Kesinlikle Holy Trinity işe yarar  ya da tamamen gizliliği kullanabilirsiniz. Bu sizin oyun yapınıza kalmış”

Bethesda, gelen bir soru üzerine,  The Elder Scrolls Online’ın playthrough’u sırasında PAX de üstteki cümleyi söyledi ve ekledi.


“Her şey yapılabilir, ama genellikle en başarılı yöntem Trinity’dir. Bu olmazsa olmaz değil elbette ama zorluklarla karşılaşan partiler için oluşturulmuş etkileyici bir sistem”

“Tank için yapmanız gereken mümkün olduğunca savunmak. Yani tank temelde tek el kılıç ve kalkanla becerilerini kullanarak partinin ayakta kalmasını sağlamaktadır”

“Bir zindanda aynı anda sekiz kişi aksiyona girdiğinde, bu oyuncu(tank) muhtemelen üç kişiyi alabilir, bu yüzden kimse sizinle değil, tankla uğraşacaktır ve size onları parçalamak için bir hatta bir çok fırsat doğacaktır”

Henüz bir zindana katılmak için fırsatımız olmadı ama tamamlamak için birden fazla yol olacak gibime geliyor. Tank’lı partiler elbette olmazsa olmazlardan ama sıkıştığımız zamanlarda Holy Trinity’den başka çözümler bulmaya da muktedirdir oyuncu ahalisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir