TES V: Skyrim HD Remaster İçin Haberler

TES V; Skyrim HD Remaster İçin Haberler

The Elder Scrolls V: Skyrim oyunu için Bethesda tarafından bir duyuru yayınlanarak E3 2016 fuarında Remaster çalışmalarının sürdüğü yönünde bir doğrulama yapıldı. Bu durum tabi ki TES V: Skyrim HD Remastered bekleyenlerin yüreğine su serpti. Ancak daha önceki oyunlar için yapılan HD remastered versiyonları bazı sorunları da beraberinde getirmişti. Dolayısıyla oyun severlerin aklına takılan soru işaretlerinin yoğun olarak karşımıza çıktığını görmüş olduk. Birçok yönden uyumsuzluk ve eksik içerik dikkat çekerken konsol ve PC arasındaki farklılıklarda büyük problemlerle yol açmıştı.

Hatırlayacağınız üzere Dawnguard, Hearthfire ve Dragonborn gibi DLC paketlerini ekstradan Steam üzerinden satın almış oyuncular bile HD versiyonda uyumluluk sorunlarıyla karşılaşmışlardı. Aynı durumu tekrar yaşamak istemeyen PC oyuncuları tavrını Twitter üzerinden Bethesda pazarlama müdürü Pete Hines’a gösterdi. Sürekli olarak PS4 ve Xbox One ile ilgili güncellemelerin, bununla alakalı sorun düzeltme işlemlerinin gündeme geldiği şu günlere PC sürümünde yaşanacak hatalar için kulak kabarttığını belirtti.

TES V: Skyrim HD Remaster Tüm İçeriklerle Uyumlu Olacak Mı?

The Elder Scrolls V: Skyrim HD Remaster için en sevindirici haber kayıtlı oyunların devam edilebileceği oldu. Yani oyunlara tekrar baştan başlamak gibi bir derdimiz olmayacak. Aksine kaldığımız yerden doğrudan devam etme şansı tanınacak. Fakat her iyi haberde olduğu gibi kötü bir haberde PC kullanıcılarını teğet geçmedi.

Bazı PC modifikasyonlarını kapsayacak olan uyumsuzluk sorunlarının büyük bir kısmının 64 bit sistemlerde çözüme ulaştırılacağını belirten Bethesda aynı problemlerin 32 bit sistemlerde sürekli karşılaşılacak sorunlar olduğunu da vurguladı. Aynı zamanda fix paketler yardımıyla güncel bir oyun sunmak isteyen geliştiriciler bunu başarmanın peşinde.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir