Terra Battle’ın Çıkış Tarihi ve İlk Tanıtım Videosu!

Gelecek ay çıkış yapması beklenen Terra Battle’ın geliştiriciliğini, efsane olmuş Final Fantasy serisinin yaratıcısı olan Sakaguchi’nin oyun firması Mistwalker üstlenmiş. Mistwalker uzun bir aradan sonra sessizliğini bozdu ve hazırlıklarını son sürat devam ettirdiği muhteşem oyunu Terra Battle hakkında yeni yaptığı açıklamalarda verdiği bilgilerle gündeme geldi. Duyurulan bilgilere göre oyun, öncelikle iOS ve Android için hazırlanıyor. Bunun yanı sıra takipçileri için buradan duyuralım, oyunun net çıkış tarihi için ise 9 Ekim hedef gösterildi.

Mistwalker çalışmalarını genellikle klasik epic jrpg tarzı oyunlar üzerine yoğunlaştırmıştı ve bu şekilde ün kazanmıştı. Ancak bu kez ilgi çalışma alanında değişiklik yaparak oyuncu kitlesini şaşırttı. Rol yapma, aynı zamanda farklı bir kart oyunu olan Terra Battle ile birlikte anıldı.

Oyunun bildiğimiz detayları hakkında konuşmak gerekirse, öncelikle içeriğinde kullanılan sistemin Kickstarter ile eşdeğer olan Download Starter sistemi olduğunu söylemeliyiz. Özetle oyunun gelişmesi ve zamanla yeni içerikler yayımlaması tamamen indirme sayısıyla doğru orantılı olacak. Yani ne kadar çok indirilirse o kadar çok içerik.

Mistwalker’dan bir sürpriz açıklama daha geldi. Oda, iki milyon indirme sayısına ulaşma ihtimalinde konsol uygulaması yapılacağıydı.

Terra Battle’ın ilk açıklamaları dokunmatik ve taktiğe dayalı RPG oyunu olmasıydı. Bununla birlikte içeriğinde 150’yi aşkın karakter sunacak olan oyunda, oyun alanı karelere bölünmüş olacak ve oyuncular rakiplerini sıkıştırıp yok etmeye çalışacaklar. Ne kadar ilerleme şansınız olursa o derece zorlu ve çok daha güçlü düşmanlar ile savaşacaksınız.

Oyunun ilk yayınlanan tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir