TERA

[tabby title=”İnceleme”]

Tera, En Masse Entertainment’in yeni oyunlarından biridir. Peki En Masse Entertainment kim? En Masse Entertainment, Amerika merkezli bir yayıncılık şirketi ve aynı zamanda Tera için uzun zamandır büyük uğraşlar veren firma.

En Masse Entertainment yetkilileri misyonlarının güvenli ve eğlenceli bir oyun ortamı oluşturmak olduğunu söylüyor. Yüksek kalite standartlarına sahip bir MMO oyunu oluşturmak ve seçkin kullanıcı kitlesine sahip bir oyun haline getirmekte En Masse Entertainment’in misyonları arasında yer alıyor.

En Masse Entertainment hakkında daha fazla bilgi için: www.enmasse.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

[singlepic id=1020 w=560 h=360 float=center]

Tera, aksiyon oyunu tadında bir MMO oyunu zevkini yansıtmak üzere tasarlanmış. Bu yüzden Tera için MMORPG demek çok zor her ne kadar bir RPG oyunu olsa da…

Oyuncular Tera’da kendi karakterlerini oluşturur ve geliştirirler. Tera oyunculara karakterlerini dilediği gibi yönetme imkanı da tanır bu sayede karakterinizi dahada özelleştirebilirsiniz.

Genel oyun senaryosu yedi müttefik ırkın yağmacı canavarlar, yeraltı yaratıkları ve karanlık güçlere hizmet eden şeytanlara karşı direnişini konu alıyor. Tera’da oyuncular topraklarını korumak için hep birlikte mücadele veriyor ancak bu yinede Tera’da PVP yapmanıza engel değil. Büyük savaşlar ve grup karşılaşmaları hatta oyuncularla duellolar bile yapabilirsiniz.

Tera’nın genel olarak özelliklerini bu yazı altında bulabilir, Tera’nın nasıl bir oyun olduğunu öğrenebilir ve ücret sistemi hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

[singlepic id=1022 w=560 h=360 float=center]

Yeni nesil MMO oyunu

Tera Online, monoton MMO oyunlarının aksine taktik ve oyuncu stratejisine bağlı bir mücadele imkanı tanıyor. Tera ile birlikte diğer MMO oyunlarındaki monoton oyun kullanımı seçip vurma mantığı kalkmış oluyor. Tera’da geleneksel MMO’ların aksine oyuncu klavye ve fareyi kullanarak karakterini dilediği gibi yönlendirebiliyor yani seçip skill kullanmak yerine önünüzdeki yaratığa veya oyuncuya karşı skill kullanmak istediğinizde tek yapmanız gereken skillinizi kullanmak böylece önünüzdeki mob veya oyuncuya skilliniz işlemiş oluyor.

[singlepic id=1016 w=360 h=240 float=right]7 ırk ve 8 class arasından istediğinizi seçebilirsiniz!

Tera’nın eşsiz dünyasında bir çok karakter ve ırk sınıfı bulunmaktadır. Her biri sekiz karakter sınıfı barındıran, yedi oynanabilir farklı kültür ve tarihe sahip ırktan istediğinizi seçerek kendi karakterinizi özelleştirebilirsiniz.
[enter]

[enter]

[enter]
Tera karakterlerinin genel özellikleri:

Archer

Archer son derece hızlı bir DPS sınıfıdır ok ve yay kullanarak uzun menzilden savaşır. Hızlı hareket edebilir ve seri damage verebilir ayrıca Archer çoklu oklar kullanarak bir kaç düşmana aynı anda hasar verebilir.

Archer’ın zehirli okları, sersemletici okları, tuzakları ve hedefin defansını düşüren özel skilleri Archer’a mücadelelerde büyük avantaj sağlar.

Berserker

Berserker ağır silahlarla ve zırhlarla donanmış DPS karakteridir ve yakın dövüşte oldukça yüksek hasarlar verebilir. Block yeteneği ile düşmanların saldırılarını geri püskürtebilir.

Berserker sürekli hareket halinde olan aktif bir karakterdir ve solo olarak veya grup halinde ideal bir karakterdir.

Lancer

Lancer bir tank karakterdir çok ağır zırhları ve kalkanları ile düşmanlerın veya mobların hasarlarını emerek grubu korur. Lancer bağırma yeteneği ile tüm mobları kendine çekebilir ayrıca Tera’nın en yüksek HP ve defansına sahiptir.

Lancer arkasında bir destekleyicisi ile bir gruba veya partiye bile kafa tutabilir.

Mystic

Mystic hafif zırhlar kullanan bir Destekleci heallerdır uzak menzilli büyüleri ile saldırabilir ancak defansı düşüktür ve bu yüzden savaşlarda arka plandadır.

Mystic sınıfı auraları ve healları ile gruplar için vazgeçilmez bir destekleyicidir. Ayrıca savaşlarda dostlarını iyileştirebilir ve onlara güçler vererek yardımcı olabilir.

Mystic skilleri hem savaşmak hem de heal yapmak için uygun düzeyde hazırlanmıştır.

Priest

Priest hafif zırhlar giyer ve defansı düşüktür ancak birincil healler rölünde olduğundan yüksek heal kapasitesi ile çok iyi iyileştirme sağlar. Bu sayede hafif zırhlar giysede kendini ve dostlarını sürekli iyileştirebildiğinden çok uzun süre hayatta kalabilir. Ayrıca yeniden canlandırma skilli de bulunur.

Priest’in skilleri uzun ve zorlu mücadelelerde bir grubu destekleyebilecek en iyi heallar olmasını sağlar.

Slayer

Slayer orta düzey armorlar kullanan yıkıcı damage gücüne sahip bir melee DPS karakteridir. Çevikliği ile savaşlarda bir avcıya dönüşen Slayer, düşmanlarına çok yüksek hasarlar verebilir.

Slayer karakteri defans güçlerinden kısarak tamamen attack odaklı bir karaktere dönüştürülebilir bu sayede hasar verme özelliği çok yüksek düzeylere ulaşabilir.

Sorcerer

Sorcerer uzak menzilli skillere sahip hafif zırhlar giyen ve düşük defanslı bir DPS karakteridir. Ancak geniş alanlara çok yüksek hasarlar verebilir ve Tera’nın mobil topçusu gibidir. Tamamen düşmanları yok etmeye yönelik tasarlanmış skillere sahiptir.

Sorcerer’in en iyi yaptığı iş düşmanlarını toplu şekilde öldürmektir. Grup halinde olan düşmanları bile dağıtabilecek güçte hasar veren skilleri bulunur.

Warrior

Warrior orta düzey zırhlarla orta düzey defansa sahip olan yakın menzilli yarı tank yarı DPS bir karakterdir.

Solo takılırken seri attack yapabilir ve esnek bir karakter olduğundan gruplar içinde uygun bir karakterdir. Warrior’un tank olması zor olsa da mümkündür.

Warrior skilleri çok yönlüdür ve bazı durumlarda hayat kurtarıcı olabilir. Warrior skilleri genelde hasar vermeye yönelik olsa da bazı durumlar için mob çekme skilleri de bulunur
[enter]
[singlepic id=1027 w=360 h=240 float=left]Geniş fantastik dünya

Yedi ırk ve sekiz karakter sınıfı dışında Tera’da 80 level üzeri savaş alanları ve yüzlerce oyun senaryosunu tamamlayabileceğiniz görev bulunuyor. Görev ve oyuncuları eğlendiren öğeler açısından zengin bir oyun olan Tera’da oyuncuları çok iyi tasarlanmış mekanlar bekliyor.
[enter]
[enter]
[enter]
[enter]
[singlepic id=1028 w=360 h=240 float=right]Destansı canavar savaşları

Geliştirilmiş grafikleri ve oynanma şekliyle büyük bosslarıyla Tera, çok daha iyi bir MMO deniyimi sunuyor çünkü büyük mob savaşlarında tek bir kılıç darbesiyle bir çok yaratığa aynı anda hasar verebiliyorsunuz.

Çarpıcı grafikler

Tera, Unreal Engine 3 grafik motoruyla güçlendirilmiş nefes kesici görseller ile dolu bir oyun dünyası sunuyor. Oyun grafikleri hali hazırda bir çok MMO oyunundan kat be kat daha iyi olmasına rağmen Tera geliştiricileri oyunun grafiğine her geçen gün daha fazla ekleme yaparak oyun grafiklerini sürekli güncelliyor.
[enter]
[singlepic id=1023 w=560 h=360 float=center]

Kontrol seçme imkanı

Fare ve Klavye ile oynanabildiği gibi aynı zamanda dilerseniz Tera’yı PC uyumlu oyun konsolları ile de oynayabilirsiniz. Bu sayede aksiyon dolu Tera’da büyük hız kazanmanız mümkün.

Tera Ücretli mi?

Evet, malesef ki bu kadar güzel bir oyun ücretsiz olamıyor. Tera oynamak için ücret ödemelisiniz. Oyun aylık abonelik sistemi ile işliyor ve aşağıdaki listeden kendinize uygun ödeme şeklini seçmeniz mümkün.

Tera Online Fiyatları ve Fiyat Planı Listesi:

Tera indirimli açılış fiyat planları (31 Mayıs 2012 tarihinden öncesi için geçerlidir).

Aylık Abonelik: $14.99
3 Aylık Abonelik: $35.85 ($11.95/Aylık = 20% indirim)
6 Aylık Abonelik: $59.70 ($9.95/Aylık = 34% indirim)
Yıllık Abonelik: $107.40 ($8.95/Aylık = 40% indirim)

Tera normal abonelik fiyat planları (1 Haziran 2012 tarihinden sonrası için geçerlidir).

Aylık Abonelik: $14.99
3 Aylık Abonelik: $38.85 ($12.95/Aylık = 14% indirim)
6 Aylık Abonelik: $65.70 ($10.95/Aylık = 27% indirim)
Yıllık Abonelik: $119.40 ($9.95/Aylık = 34% indirim)

Tera’ya üye olmak, oyunu satın almak ve Tera hakkında daha fazla bilgi almak için: http://tera.enmasse.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

[tabby title=”Ekran Görüntüleri”]

[nggallery id=40]

[tabby title=”Video”]

[tabby title=”Sistem Gereksinimleri”]

 Bileşenler Minimum Gereksinimler Tavsiye Edilen
 İşletim SistemiWindows 7 (32-bit)Windows 7, 8, 8.1, 10 (64-bit)
 İşlemci (CPU)Intel i3 2130  

AMD FX 4130

Intel i5 3570  

AMD FX 6350

 RAM4 GB8 GB
 HDD (Harddisk)60 GB
(Kurulum Gerektirir)
60 GB
(Kurulum Gerektirir)
 Ekran Kartı (GPU)GeForce 9800 GT   

Radeon HD 3870

GeForce GTS 450  

Radeon HD 4890 1 GB

 [tabby title=”Nasıl Kayıt Olunur ?”] YAKINDA[tabbyending]

12 comments

  1. Dün İndirdim Kurdum Fakat Orta Doğu Ve Asya’nın (İçindeki Maalesef Türkiye’de Mevcut) Bloklu olduğunu Yani girilemiyeceğini Öğrendim Sağolsun Yetkili Bir Ağızdan.İndirecek Arkadaşların Bilgilerine.

  2. Avrupa serverinden indirirsen girebilirsin oyuna,sen tahmini US tan girmişsindir.F2P olsada oynasak artık

  3. Wow dan sonra oynadığım en eğlenceli oyun .
    Yalnız pvp sisteminde eksikler var class anti class gibi oyuna Heal reduced skilli şart pvp de priest ve mystic can sıkıyor…

  4. Site güncellemeleriniz oyun takibiniz çok geriden geliyor. Oyunun tanıtımında aylık ücretli olduğu yazıyor. Oyun f2p olalı asır olacak. Bu kadar ilgisiz bir site ekibi. Ayrıca oyun puanlamalarını neden kullanıcılar değil de site ekibi yapıyor?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir