TERA: Sunucu Birleştirmesi

TERA Online’in tarihi değişiyor.

TERA yapımcıları tarafından daha önce duyurulan sunucu birleştirmeleri son güncelleme ile birlikte (Patch 18.10.03.1) 18 Eylül 2012 tarihinde yani bugün yapıldı. TERA yapımcıları sunucuların birleştirilmesinin sebebini sunucularda daha fazla oyuncu etkileşimi sağlamak olarak açıkladı. 11 sunucunun birleştirilerek 3 farklı sunucu haline getirilmesi gerçekten de TERA için büyük bir olay. Ayrıca son güncelleme ile birlikte political system, battleground’lar, character silme kısmı dahil daha bir çok yerde düzenlemeler de yapıldı. Birleşen yeni sunucuların PvP, PvE ve RP-PvE sunucular olarak ayrıldığını duyuran En Masse Entertainment yetkilileri son güncellemenin notlarını da TERA’nın resmi internet sitesinde yayınladı.

Yapılan bazı önemli değişiklikler:

  • Karakter silme: Oyuncular 6 level ve üzeri bir karakteri silmek istediklerinde karakter pasif moda geçecek ve 7 gün içerisinde geri dönüşümü olmayacak şekilde silinecek. 7 gün içerisinde karakter silme işlemi oyuncu tarafından iptal edilebilecek. 5 level ve altındaki karakterler ise beklemeden silinebilecek.
  • Political System: Daha önceki tüm sistem resetlendi ve yeni sisteme 21 Eylül 2012 tarihinde kayıtlar alınmaya başlanacak.
  • Battleground’lar: Rank sıralama ve hesaplama sistemi değiştirildi ve bazı haritaların bitiş sürelerinde değişiklikler yapıldı.
  • Guild’ler: Guild’e katılım cooldown süresi şimdilik 24 saat olarak belirlendi ve kısa bir süre sonra bu sürenin 7 gün olacağı duyuruldu.

TERA’da bulunacak olan yeni sunucular ise şu şekilde:

  • Mount Tyrannas – PvP server
  • Tempest Reach – PvE server
  • Celestial Hills – PvE RP server

TERA Online’da yapılan bu değişikliklerin ve sunucu birleştirme işlemlerinin acaba gerçekten oyuncuların oyundan daha fazla keyif almaları için mi yoksa oyuncu sayısının düşmesinden mi kaynaklandığı ise merak konusu. TERA Online Patch 18.10.03.1 notları hakkında detaylı bilgi için oyunun resmi internet sitesini burayı tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir