Tera Online İçin Mobil Çalışmalar 2016 Yılında Bitecek

tera Online

 Tera Online bildiğiniz gibi MMO oyunları arasında oldukça fazla dikkat çekmişti. Aktif görselleri, akıcı oyun deneyimi sunması ve efektleriyle birçok oyuncunun gönlünü fethetmeyi başardı. Alışıldık MMO oyunlarıyla kıyaslandığında bariz bir üst model görünümüne bürünen Kore yapımı oyun için şimdiyse sırada bomba gibi bir haber var. Tera Online mobil versiyonla oyuncuların karşısına çıkarak benzersiz bir oyun hissiyatı yaşatmaya hazırlanıyor.

Bu çalışmanın şuan içinde sadece teorik anlamda olduğunu ve oyunun biraz daha geniş bir kitleye hitap etmesinin ardından paylaşılacağının altını çizelim. Şuanda aktif olarak Steam üzerinde her geçen gün güçlenen bir MMO oluşumundan bahsediyoruz. Yapımcı şirket oyunun MMO oyunlarının sıradanlaşmasından kaynaklanan bir pozitif değerle yükseldiğini belirtiyor. En çok oynanan F2P MMO oyunu unvanını almasına oldukça az bir zaman kala Tera Online oyuncuları mobil haberiyle sevindi.

2P tarafından verilen haberlere göre Tera Online yapımcısı Nexon Games firması mobil sürüm için birtakım detaylar paylaştı. Buna göre platform bazında sadece iOS ve Android için çıkarılacak. Yani Windows Phone işletim sistemi ne yazık ki Tera Online mobil için destek sunmayacak. Mobil platformun geliştirilmeleri ise Bluehole stüdyosu tarafından yapılacakmış ve tüm imzalar atılmış. Ortaya profesyonel bir iş çıkacağından herkes emin diyebiliriz.

Tamamıyla Unreal Engine 4 motoruyla geliştirilecek olan Tera Online mobil versiyon için T2 ismi düşünülüyor. Versiyon numarası T2 olacak ve bunu BlueHole geliştiricileri yönetecek. Ancak Tera Online T2 oyunu tamamıyla kendileri tarafından kontrol edileceğinin vurgulandığını belirtelim. Eğer çok büyük aksamalar gözlemlenmezse, olası programlama ve uyum sorunları yaşanmazsa 2016 yılının içerisinde oyunculara sunulmasına muhtemel gözle bakılıyor. Aslında mobil sürüm Tera Online için çokta fazla beklememize gerek kalmayacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir