TellTale’den Yeni Bir Minecraft Macera Oyunu Haberi

 TellTale’den Yeni Bir Minecraft

Bildiğiniz gibi Minecraft çok kısa bir sürede dünya çapında en çok oynanan oyun haline geldi. Birçok gamer tarafından videoları çekilen, düzenli oynanan ve en iyisi olunmaya çalışılan bir prototip olarak hala daha yerinde duruyor. Birçok insanın geliştirilmesini beklediği halde hala daha aynı dinamiklerini koruyor. Ancak TellTale firması yerinde durmak istemiyor. The Walking Dead ve The Wolfs Among Us gibi başarılı oyunların ardından Minecraft 2’ye ihtiyaç duymadıklarını açıklamışlardı. Ancak bu Minecraft için gelecek yeni bir versiyona engel değil.

Bahsi geçen güncelleme tamamıyla Minecraft Story Mode. Adından da anlaşıldığı üzere Minecraft oyununun hikaye modu. Normal oyunda Steve ismindeki karakterimizle ağaçları yumruklayarak kendimize edindiğimiz hammaddelerden inşalar yapıyorduk. Bu inşaların ise hiçbir sınırı olmadığının altını çizebilirim. Hikaye modundada işler aşağı yukarı aynı şekilde ilerleyecek. Ancak bu sefer karakterimiz olan Jesse tamamen bizim tercihlerimizden oluşacak. Cinsiyetinden görünümüne kadar birçok detayı kendimiz belirleyebileceğiz.

TellTale tarafından yapılan açıklamada yeni Minecraft oyununda özgür yapı devam edecek. Ancak çeşitli hikayelerle görevler üzerine kurulu bir harita konsepti hakim olacak. Bunu elbette istediğiniz ölçüde büyüterek devam etmek sizin elinizde. Güzel haber ise sezon sezon düşünülen bu Minecraft hikaye modunun devamının geleceği.

Resmi olarak yapılan açıklamalara göre Minecraft hikaye modunun ilk sezonu bu sonbaharda bizlerle olacak. Platform yönündense TellTale çitayı bir hayli yukarıda tutmuş. Minecraft Story Mode için resmi olarak çıkış yapacağı platformlar Xbox One, Xbox 360, PS4, PS3, PC, Android, Mac, iOS, WiiU olarak açıklanıyor. Yani aslında elinizde sahip olduğunuz cihazın ne olduğunun pekte önemi yok. Eğer Minecraft oynamak istiyorsanız TellTale oyun firması size bu imkânı tüm cihazlarda sağlıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir