Tekken x Street Fighter Süresiz Ertelenmiş Olabilir

Tekken x Street Fighter Süresiz Ertelenmiş Olabilir

Hatırlayacağınız üzere Street Fighter x Tekken oyunu dövüş oyunu seven geniş bir kitleyi kendisine hayran bırakmıştı. Fakat bazı kesimlere göre farkı kutuplaşmalara da yol açtığını düşünen çok sayıda insan vardı. Buna rağmen geliştirici şirket Tekken x Street Fighter oyunu hakkında olumlu cümleler kurmayı sürdürüyordu. Buna göre 2016 yılı olmasa bile 2017 yılının başlarında oyunun artık bizimle buluşması gerektiğine inancımız tamdı. Bakıldığı zaman oyun ilk olarak 2010 yılında duyurulmuştu. Aradaki süre farkına bakılacak olursak sıfırdan oyun yaratmak için bile yeterli olabilecek bir zaman dilimidir.

Durum böyleyken dövüş oyuncularının 2012 yılında Street Fighter x Tekken oyunuyla buluşması biraz yüreklere su serpti. Fakat aynı harareti Tekken x Street Fighter oyunu çıkış tarihi için yaşayanlar o kadar şanslı değiller. 2010 San Diego Comic-Con oyun etkinliğinden bu yana oyunun çıkışına dair bir açıklama bekleniyor. Fakat Tekken oyunlarının geliştirici ekibini yöneten Katsuhiro Harada tarafından yürek burkan açıklamalar GameSpot aracılığıyla geçtiğimiz günlerde yapıldı. Buna göre geliştirme işlemlerine ara verildiğini resmi olarak duyurarak 2016-2017 aralığında bizlerle buluşacak bir Tekken x Street Fighter oyunu olmayacak demenin en kibar yolunu kullandı.

Tekken x Street Fighter İptal Mi Edildi?

Tekken x Street Fighter oyunu iptal edildi söylentileri dolaşmaya başlasa da aslında yapılan açıklama bundan uzaktı. Hali hazırda Street Fighter V varken, Tekken 7 ise çıkış yapmaya hazırken iki oyunun karma versiyonunu piyasaya sürerek pastanın daha fazla bölünmesine gerek duymadıklarını açıklayan bir ifade dikkat çekti. Ancak bu bağlamda oyunu bekleyen oyuncuların önemsenmiyor gibi gözükmesi ilginçti.

Tekken x Street Fighter ertelendi haberi iptal haberinden daha doğru olacaktır. Ancak bu konuda bir süre belirtilmemiş olması da oyun severleri olumsuz düşünmeye itiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir