Tekken ve Street Fighter İçin Son Durum

Tekken ve Street Fighter İçin Son Durum

Tekken ve Street Fighter oyunları bir nesli kendisine bağlamayı başarmış efsanevi iki dövüş serisidir. Capcom ise 2010 yılında duyurduğu haberlerle kendi orijinal oyun motorlarını ve günümüz teknolojilerini kullanarak Street Fighter x Tekken oyununu duyurmuştu. Hem Tekken hem de Street Fighter karakterlerini kapsayan mekan olarak bazı tanıdık sahnelere sahip olan oyunla dövüş oyunu meraklıları şölen yaşamıştı.

Fakat oyunun orijinal sürümü olarak sunulacak olan Tekken x Street Fighter oyunu hakkında her hangi bir açıklama yapılmamıştı. En son Comic-Con festivalinde yöneltilen sorulara Harada tarafından bazı cevaplar verilse de ne yazık ki oyuncuları tatmin edememişti. Tekken’in yapımcısı Harada oyunun hali hazırda mevcut olduğunu, ancak şuanda bir görsel paylaşamadıklarını bildirmişti. Hemen ardından GamesCom oyun festivali düzenlendi ve burada Tekken x Street Fighter oyununun posteri yayınlandı.

Poster birçok oyuncuyu heyecanlandırmaya yetse de oyuncuların çok daha fazla beklentileri vardı. Oyuna dair bir fragman, oyun içi video, detaylar gibi beklentiler üst safhadaydı. Fransa merkezli bir oyun portalında Tekken oyununun tasarımcısı olan Michael Murray ile yapılan bir röportaj yayınlandı. Bu röportajın ise ana hatlarında Tekken x Street Fighter dövüş oyunu olmasa da söz bir noktada bu konuya ulaştı.

Gelen açıklama neticesinde; Tekken 7 oyununun çıkmasına az bir zaman kaldığından ötürü yoğunluk bu oyuna verilmiş. Dolayısıyla Tekken x Street Fighter oyunu çıkış tarihi halen daha gizemini koruyor. Geliştirilme sürecinin devam ettiği oyunda hatırlayacağınız üzere PlayStation 3 ve Xbox 360 platformları kesinlik kazanmıştı. Şimdi ise yapılan açıklamayla beraber PC içinde geliştirildiği öğrenildi. Belki yeni nesil konsollar için dövüş oyunu yelpazesini arttırmak amacıyla çıkarılabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir