Tarayıcıdan Ya Da Mobil Cihazdan GTA 5 Nasıl Oynanır?

GTA 5-tarayici

GTA serisinin en görkemli noktası olarak gösterilen GTA5 oyun dünyasına bomba gibi düştü. Şimdiye kadar gelmiş geçmiş en iyi grafikler ve muazzam bir hikayeyle bize oyun deneyimi konusunda eşsiz bir fırsat sunuyor. Ancak en büyük problem GTA5 oynamak için sistemin güçlü olması gerekiyor. Yani sıradan bir masaüstü ya da laptop ile GTA 5 oynamak tam anlamıyla hayalden öteye gidemiyor.

En azından öyle olduğunu biliyorduk. Ancak son zamanlarda mutlaka duyduğunuz bir takım haberler vardır. Tarayıcıdan GTA 5 oynamak, tabletten GTA5 nasıl oynanır, geniş ekranlı mobil cihazla GTA5, laptop ile GTA5 oynanır mı konuları oldukça revaçta. Çünkü bunu yapabilen insanlar var. Peki yüksek sistem gereksinimlerine rağmen bunu nasıl yapabiliyorlar?

Aslında GTA5 oynamanın düşük sistemli bir cihazla mümkün olmasının tek sebebi bir yazılım. Dominic Szablewski isimli bir geliştirici öyle bir yazılım kodladı ki oyunu istediğiniz tüm görüntü birimine aktarabiliyorsunuz. Bunu yaparken kullandığı yöntem ise tamamen oynadığınız oyunu bir video formatına döndürerek ikincil bir ekrana yansıtmak. Jsmpeg-Vnc ismi verilen bu yazılım sayesinde güçlü sisteme sahip olan bilgisayarınız sunucu görevi görüyor. Sonrasında video formatına dönüştürülen oyun ekranı ikinci ekrana yönlendiriliyor. Üzerine uzaktan bağlantı şeklinde bağlı olan iki bilgisayar arasında komutlar işlemeye başlıyor.

Normal bir klavye Mouse ikilisiyle de bağlantı kurulmasını sağlayan Jsmpeg-vnc uygulaması gerçekten muazzam bir iş başarıyor. Tabletler, mobil cihazlar ve düşük donanımlı laptoplarda GTA 5 oynamak için adeta biçilmiş kaftan. İstediğiniz her noktada, her yerde kullanabileceğiniz bu yazılım aynı zamanda ücretsiz olarak sunuluyor. GTA 5 hayranlarının mutlaka denemesi gerektiğini düşündüğüm bir yardımcı uygulamadır ve kesinlikle tavsiye ederim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir