System Shock PlayStation 4 İçinde Geliyor

system shock

Bir döneme damgasını vuran System Shock oyunu yeniden geliştiriliyor ve tüm hızıyla oynayacağımız güne yaklaşıyor. Şimdiye dek yapılan tüm açıklamalar ise oyunun Xbox One ve PC platformları için geliştirildiği yönündeydi. Aslında temel anlamda başlangıcı da bu şekildeydi. Çünkü hatırlayacağınız üzere yeni System Shock oyunu için bir bağış kampanyası düzenlenmişti. Bu bağış kampanyasının günler içerisinde büyük bir ilgi görmesi ve istenilen tutara erişilmesiyle birlikte Night Dive Studios memnuniyetlerini resmi oyun duyurusuyla perçinlemişlerdi. Burada da hiçbir biçimde PS4 sözü geçmemişti.

Ancak System Shock oyunu için PlayStation 4 oyuncularının yoğun ilgisinin üzerine geliştiriciler Night Dive Studios olarak Sony’nin kapısını çaldı. Daha doğrusu bu işlemler bir süredir yapılıyor olsa da oyuncuları hayal kırıklığına uğratmak istemeyen geliştirici stüdyo bunu gizlemiş. Sony ile olan görüşmeler iki haftayı geçkin bir süreyi kapsıyormuş ki sonunda nihai bir karara bağlanmış. Ve dün itibariyle de bizzat Night Dive Studios direkt olarak US PlayStation Blog üzerinden oyun severlere System Shock PlayStation 4 içinde çıkacak dedi. Bu müjdeli haberle beraber Xbox One, PlayStation 4 ve PC platformları için geliştirilmeye devam edilen oyunu belki de çapraz platform desteğiyle müthiş bir çıkış yakalayacağını yalnızca biz düşünmüyoruzdur.

System Shock Oyunu Ne Zaman Çıkacak?

Önceki oyunla kesinlikle bir bağlantısı olmayan, hatta HD Remaster olarak değil yeniden yapım olarak geliştirilen System Shock çıkış tarihi açısından bizleri biraz üzecek gibi duruyor. Nitekim şuanda ortada dolanan net bir tarih bulunmuyor. Çünkü teorik olarak yeni başlanan bir oyun olarak görülebilir.

Fakat PlayStation gelişiminin ardından stüdyo PS oyuncularına 2018 yılının ilk aylarının System Shock çıkış tarihi olabileceği yönünde bilgiler verdi. Bir noktada Xbox One ve PC platformları için 2017’nin sonlarında çıkış yapabileceğini ümit ediyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir