Flappy Bird’ün yapımcısından Swing Copters

Tüm dünya tarafından sevilerek oynanan Flappy Bird’ ün yapımcısı Dong Nguyen, geliştirdiği yeni yapımı Swing Coptersla oyun severlerden tam not alacağını düşünüyor.

Nguyen’nin oyunla ilgili yayınladığı video düşünüldüğünde yapılan ilk eleştiriler arasında, Swing Copters’ in oynanabilirlik bakımından zor olduğu yer aldı. Bununla birlikte geliştirilmiş yeni yapımın, grafiksel açıdan Flappy Bird’ le benzerliği, sunumla ilgilenenler arasında en çok konuşulan konu oldu.

Adından çok söz ettiren online oynanan Flappy Bird’ ün ardından yenilik oluşturma yoluna giden Nguyen, Swing Copters isimli yeni oyununda yukarı doğru çıkan bir kuşun var olduğunu açıkladı.

 

Oynamayı denemeyen kalmayan Flappy Bird, birinci İOS platformunda ikinci ise Android platformunda yerini alırken, en çok indirilen oyunlar arasında ilk sıraya yerleşti. Herkesin bildiği Angry Birds’ten sonra ikinci en iyi oyun olarak görülen Flappy Bird, yapımcısı ve geliştiricisi olan Dong Nguyen tarafından Swing Copters yayınlanmadan önce, şok edici bir kararla tüm platformlardan geri çekilmişti. Çok zaman harcayarak günlük ortalama kazancının 55 bin dolara ulaştığı bu oyunu satmayacağını net bir dille belirten Nguyen, geri çekmesindeki amacı ise, yeni fikirler eşliğinde (Swing Copters gibi) başarılı yapımlara kapı açmak istediğini vurgulayarak açıkladı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir