SW Battlefront İçin Ücretsiz İçerikler Yolda

 battlefront

Star Wars Battlefront oyunu efsanenin yeni nesil oyunu olarak geçtiğimiz hafta 17 Kasım 2015 tarihinde çıkışını yaptı. Çıkış yapmasıyla birlikte ön sipariş verenler başta olmak üzere yüksek miktarda satın almayla oyuncu sayısının bir anda fırladığını hep beraber gördük. Yapımcılar DICE ve Electronic Arts oyunla ilgili çeşitli açıklamalar yapmaktan ilk hafta kaçınsalar da bu hafta yavaş yavaş ilk izlenimler alınmaya başlandı. Verilen haberlerden en dikkat çekicisiyse Star Wars Battlefront için ücretsiz içerikler konusu oldu.

İlerleyen zamanlarda çok sayıda ücretsiz içeriğin Star Wars Battlefront için verileceğini ifade eden geliştiriciler bu konuda oyuna ne kadar önem verdiklerini vurgulamış oldu. The Battle Of Jakku isimli indirilebilir içerik ücretsiz olarak sunulan ilk DLC olarak Battlefront oyununa dahil olacak. Birçok oyuncunun DLC için ücret talep edilmediğini öğrenmesiyle büyük bir mutluluk yaşadığını söylemek mümkün. Bunu gören yapımcılar aynı tepkileri alabilmek adına ücretsiz genişleme paketlerini ve DLC üretimlerini sürdüreceklerini açıklıyor.

Üstelik Battlefront The Battle Of Jakku ile boş bir içerik değil iki yeni harita ile beraber yeni bir oyun modunu oyuncularla buluşturacak olan firmalar ne kadar ciddi olduklarını da kanıtlamış oldular. Electronic Arts yöneticilerinden Patrick Söderlund verdiği röportaj esnasında Season Pass vesilesiyle sundukları içerikler sadece başlangıç olarak nitelendirilebilir dedi. Bu da demek oluyor ki Season Pass ile verilenlerin haricinde yeni Star Kartlar ve yepyeni haritalar oynanabilir olacak. Üstelik yaptıkları açıklamayla birleştirdiğimizde tüm bunların ücretsiz içerik olarak sunulması da muhtemel gözüküyor.

Electronic Arts genel anlamda Free to Play mantığını benimsemeyen, içeriklerini para karşılığında sunan bir firma olmasına karşın bu tutumundan vazgeçmiş gözüküyor. Diğer oyun geliştiricilerine örnek olabilecek bu davranışın ne kadar süre devam edeceği, DICE ortaklığından mı bu fikrin doğduğu, ileriki oyunlarda bu tutumu görüp görmeyeceğimiz şimdiden merak konusu. Ancak henüz resmi bir açıklama olmamasına karşın bir sonraki Battlefront ücretsiz içerikleri şimdiden herkes tarafından farklı kalıplarda düşünülüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir