Styx: Master of Shadows Oyununa Genel Bakış

styx-master-of-shadow-oyununa-genel-bakis

Oyun dünyasını derinden sarsan ve alışılagelmişin dışında bir oyun deneyimi sunan Styx Master of Shadows oyunu ile hem eğlenecek hem de şaşıracaksınız. Canavar tipli karakterleri ile bambaşka maceralara atılabileceğiniz bu oyunun sistem gereksinimleri de hiç uçuk kaçık değil. Normal düzeyde olan bir bilgisayar platformu ile bu oyunu kolayca çalıştırabilir ve gerçekçi grafikleri ile doyasıya eğlenebilirsiniz.

Oyunu oynadığınız karakter yapısı ve görünüşü itibari ile pek de ısınamadığınız bir karakter olmasına karşın sizi oyuna bağlamaya yetiyor. Şöyle bir durum da söz konusudur ki bir oyun karakterine sıkı sıkıya bağlanamadığınız ve onu benimseyemediğiniz takdirde o oyundan pek de zevk alacağınızı söyleyemeyiz. Ancak oyun içerisinde sadece karaktere takılıp kalmayarak genel itibarı ile profesyonel bir çalışma olan grafik özelliklerine ve gölgelendirmeler ile eğlenceye atılabilirseniz bu oyundan ciddi manada zevk alacağınızı söylemek hiç de yanlış olmaz.

Bu oyun Goblini konu aldığından dolayı pek alışmadığınız manzaralar ile karşılaşabilmeniz mümkündür. Ancak bu oyunda emeği geçen grafik tasarımcılar harikanın da ötesinden profesyonel bir iş çıkartmışlar demek yanlış olmaz. Ancak şöyle bir problem karşımıza çıkıyor ki bu karakteri tasarlarken oyunun arka planından oyuncunun etkileşim kurduğu her ayrıntının bu karakter ile birebir uyumlu olması gerekmektedir. Aksi takdirde bu karakter havada kalacağından dolayı oyunun oynanışına ya da mekaniklerine herhangi bir etki yapamayacaktır.

Bu oyunun göze çarpan dezavantajlarından biri de oyuna ilk başlarken herhangi bir hikâye ile karşılaşmadan kendinizi oyunun içerisinde bulmanızdır. Pat diye karakter ortaya çıkıyor ve bir müddet ee şimdi ne olacak diye kendinize soruyorsunuz. Karakter detayları ve yüz hatları bakımından orta seviyeyi geçen bu oyun ile eğleneceğinizden emin olabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir