Styx: Master Of Shadows İçin Devam Oyunu Mu Geliyor?

styx

Styx: Master Of Shadows oyunu sizi saran oyunların arasında yer alıyorsa müjdeli bir haberle buluşmak üzeresiniz. Cyanide Studios’un geliştirdiği oyunun hikâyesinin devam edeceği haberiyle birçok oyun sever heyecanlandı. Focus Home Interactive ile birlikte Cyanide Studios tarafından duyurulan haberde 2012 yılına damga vuran Of Orcs and Men hikâyesinin öncesini oynayabileceğimiz bir oyun gelecek.

Unreal Engine 4 kullanılarak geliştirilen oyunda Styx: Master Of Shadows devam oyunu olacağı verilen bilgiler arasında yer alıyor. Devam oyunu için adı geçen isimlerden biri ise Styx: Shards Of Darkness olarak belirlenmiş. Onayları verilen oyunun geliştirilmesine başlandığı ve temel anlamda tasarlandığı belirtildi.

Birçok oyuncunun favori oyunu arasında yer alsa da çok büyük kitlelere ulaşamamasıyla dikkat çeken Master Of Shadows için belki bir telafi oyunu olabilir. Shards Of Darkness oyunuyla piyasaya bir kez daha yüklenecek olan Styx için bu kez daha büyük bir beklenti olduğu gözlerden kaçmıyor. Muhtemelen piyasaya giriş süresi 2016 yılının son dönemlerinde olması bekleniyor. PlayStation4, Xbox One ve PC platformları için çıkacak olan oyunun ne yazık ki eski konsollar için düşünülmediği de kesinleşen bilgiler arasında yer alıyor.

İlk oyuna nazaran çok daha geniş bir bütçe kullanıldığını belirten geliştiriciler çok daha iyi bir proje olacağından eminler. Daha güncel fikirler, daha güzel görseller ve daha oynanası bir hikâyeyle karşımıza çıkacak. İlk oyundaki gibi sade bir hikâye yerine hareketlerimize göre şekillenecek daha karmaşık bir senaryoya sahip olacak. Buda oyuncuların oynayış performanslarını arttıracağı gibi oynanış mekaniklerini geliştirecek.

Styx: Shards Of Darkness oyununun proje aşamasında yaklaşık olarak 6 aydır geliştirildiği söyleniyor. Ancak onaylanmasının ardından işlerin çok daha ciddi olarak devam ettiği vurgulanıyor. Şimdiye kadar nadir görülmüş olan bir hareket özgürlüğünü oyunculara sunacak olan oyun ilk oyunun etkilerini silecek gibi gözüküyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir