Stronghold (Online oldu!) Kingdoms MMO

Stronghold Kingdoms nasıl bir oyun?
Strateji Oyunlarının Lordu ve Vekil Harcı olan bir Oyun,Artık Online oyun piyasasına atılıyor,”Stronghold Kingdoms”.

Oyun 2D olarak piyasaya sürülücek,Sebebi ise “Oyuncların heryerden bağlanabilicek boyutta küçük Client üretilmesi”.

Birçok sistemi içinde barındıracak,Diğer Web Tabanlı Strateji oyunlarına kıyasla ordumuzu kendimiz yöneteceğiz.

Oyun Britanya(İngiltere) Adasında geçecek.Krallıklar Birleşip İttifak oluşturabilicekler.
Oyunda, Şerif,Vali veya En büyük lord olan Kral Olabilirsiniz.

Piyasada bilinenlerin aksine Stronghold Online web tabanlı yalnızca rakamsal değerler üzerine kurulu bir oyun olmamakla birlikte biz Strateji Oyunu tutkunlarının mutlaka bildiği Stronghold, Stronghold Crusade, Stronghold 2 ve Stronghold 3 oyunlarından türemiş gerçek zamanlı MMO strateji oyunudur.

Stronghold Kingdoms Tarzı
Age of Empires Online dışında bu tarz (Gerçek zamanlı online MMO strateji) oyunlara pek alışkın değiliz ancak bu iki devasa strateji oyununun online olmasını her oyuncu istemiştir.

Stronghold Kingdoms 2D
Mutlaka Firefly Studios, Stronghold’u online yaparken neden 1. oyunu seçti diye düşünmüşsünüzdür bunun sebebi çok basit. Bir çok seri filminde ve oyununda olduğu gibi Stronghold 1, 2 ve 3 ten çok daha fazla ilgi gördü. Bu yüzden Firefly studios Stronghold Kingdoms için 1. oyunu seçti ayrıca diğer 2 oyunda 3d idi bu da çok fazla masraf ve gerçekten iyi serverlar demekti.

Gerçek zamanlı strateji (RTS) oyunları arasında hatırı sayılan oyunlarından biri de Stronghold’dur. Ne var ki Stronghold ilerleyen yıllara ayak uyduramadı. Piyasaya çıkan yeni seri üyeleri ile beklenen başarıyı yakalayamadı ve anılarımızda yer edinen bir oyun haline geldi. Yapımcı Firefly Studios serinin ölmediğini Stronghold Kingdoms’la duyurdu.

Son dönem oyunlarının bir çoğu co-op ya da multiplayer seçenekleri içeriyor. Bu seçeneklerden mahrum olan bazı RTS oyunları ise yeni seri üyeleri ile bize sürpriz yapıyorlar. Anno 1404 Venice ve Napoleon: Total War bu kervana katılan oyunlar olarak örnek gösterilebilir.

Teknolojinin sınırları zorlansa da oyunlardaki yapay zeka bizi tatmin edemez hale gelmiş durumda. İşte bu yüzden oyuncular artık oyunların her safhasında kendileri gibi kandan candan birilerini, insan zekasını görmek istiyor. Firefly Studios, oyuncuların bu arzusunu yerine getirmek için Stronghold Kingdoms’a bir hayli yoğunlaşmış durumda.

Oyunun şimdiki halini düşünürsek premium alınması için ellerinden gelen herşeyi yaptıklarını söyleyebiliriz. Oyunda sürekli oluşan lagın sebebini çözemedik ancak Türkiye’den bağlanan bir çok kullanıcıda lagın fazlasıyla olması rahatsız edici olabiliyor (Oyun iyi ki 3D yapılmamış aksi durumda lag dahada fazla olabilirdi.).

Stronghold Kingdoms MMO RTS türü üyesi olacak, yani gerçek zamanlı devasa çevrimiçi strateji oyun, üstelik bedava. Devasa bir harita ve bu haritada yer alan binlerce oyuncunun oluşturduğu yerleşim alanları düşünün… Algılamak zor, biliyorum bu yüzden aşağıdaki videoyu izlemek en mantıklısı. Ancak Video tatmin etmez ve bu oyunu çıkmadan denemek isterseniz Stronghold kingdoms sitesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Tek yapmanız gereken siteye girer girmez karşınıza çıkan bölüme e-postanızı yazarak kaydınızı yaptırmak.

Stronghold Kingdoms Videosu:

Stronghold Kingdoms’dan Birkaç ekran görüntüsü:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir