Stronghold Crusader 2 Oyun İncelemesi ve Sistem Gereksinimleri

stronghold-crusader-2-oyun-incelemesi-ve-sistem-gereksinimleri

Firfly Studios, 99 senesinden beri sağlam çalışmalara imza atıyorlar ve Eylül 2014 tarihinde Stronghold Crusader 2, şimdiye kadar ki görebileceğiniz ayrıntılı bir strateji oyunudur. Yapımcılar, Stronghold ve Castle Sim oyunlarında stratejiyi en güzel şekilde işlemişler. Özellikle eski çağları çok iyi şekilde aktarmışlar, belki de bu hususta onlardan daha deneyimli bir kadro bulmak zor gibi olacak, 16 yıl bu sektör için gerçekten de uzun bir süre.

Stronghold yeni serisi Crusader 2’de, Vision Engine 3 boyutlu oyun motoru kullanılmış. Oyunun büyük genelinde 2 boyut olsa da, 3D’nin az olması aslında daha güzel olmuş, hem çok yüksek bilgisayar donanımına da gerek kalkmıyor. Birbirinden farklı modlar ile oyunculara keyifli anlar sunuyor. Tek başınıza zekanızı konuşturarak stratejinizi konuşturacağınız Stronghold Crusader 2, çoklu modu ve co-op ile sıkılmadan vakit geçirmenizi sağlayacak.

Bildiğiniz gibi bu tür oyunlar Mouse kontrolü gerektiriyor, onun için oyun konsollarına pek fazla uyarlanamıyor ama eminim bunun da çaresini bulacaklardır. Aslında süper grafiklere sahip bu oyun çok yüksek sistem ihtiyacı yok, biraz strateji oyunu olmasından kaynaklanıyor, eminim birçoğunuzun bilgisayarı bu oyunu oynamaya elverişlidir.

Birçok oyunda vermiş olduğumuz sistem gereksinimlerin hemen aynısı ama yine de tekrar edelim. İntel Core 2 Duo 2.8 Giga hertz işlemci, AMD için Athlon X2 yeterli olacaktır. Ekran kartı olarak Nvidia markasının GTS 450 modeli ve AMD için Radeon 3850 yeterlidir. 4 Gigabayt Ram, 6 Gigabayt boş disk alanı gerekiyor.  Windows 7 64 bit işlemci de bu muhteşem oyun için yeterli olacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir