Street Fighter’dan Akuma Tekken 7’ye Geçiyor

tekken 7

Tekken serisi efsanevi bir dövüş oyunu olarak yıllardan beri hayatımızın içinde yer alıyor. Özellikle serinin Street Fighter ile vazgeçilmez bir geçmişe sahip olduğunu biliyoruz. Zira iki çok oynanan dövüş oyunu olarak oldukça yerinde bir kapışmaya sebep olmaktadır. Bildiğiniz gibi Tekken 7 oyunu hızla devam eden geliştirme sürecini sürdürüyor. Çünkü yapımcı Brandai Namco oldukça keskin sözlerle 18 Şubat 2015 tarihinde oyunun çıkacağını duyurmuştu.

Tekken 7 çıkış tarihi açıklandığından bu yana dövüş oyunlarını seven oyuncular için resmen bayram havası var diyebiliriz. Hem Street Fighter serisinin yeni oyunu Street Fighter 5, hem de Tekken serisinin yeni oyunu Tekken 7 aynı dönemde çıkıyor. Son dönemlerde pek üzerine düşülmeyen dövüş oyunlarının geri dönüşü muhteşem olacak diyebiliriz. PlayStation 4 için hazırlanan Tekken 7 çıkmadan önce bir takım detaylar sunulmuştu. Ancak geçtiğimiz günlerde sunulan detayın çok daha önemli olduğunu belirtmekte fayda var.

The King of Iron Fist isminde bir turnuva düzenleyen yapımcı şirket Tekken 7 oyununu deneme fırsatı sunduğu bir gruba ait video paylaştı. Oynanış videosu Tekken 7 oyununun ne denli grafikler içerdiğini ve oynanabilirliğinin ne düzeyde olduğunu oldukça güzel bir şekilde açıkladı. Özel fragman ve video yayınlarıyla biten Tekken 7 The King of Iron Fist turnuvası resmen oyunculara büyük bir sürpriz yaşattı.

Bir önceki fragmana dikkatle baktığımızda Kazumi isimli karakterin babasının bulunduğu sahneyi göreceksiniz. Heihachi’yi durdurabileceğini söylediği gizemli karakterin ise kim olduğu tam bir muamma idi. Zira bu kadar güçlü bir karakterin bu dünyadan olmadığına kesin gözüyle bakılıyordu. Ancak böyle bir durumun mümkün olabileceği de pek düşünülmüyordu. Gelen haberler doğrultusunda Street Fighter karakteri Akuma Tekken 7 oyununda diyebiliyoruz. Tekken 7 Fated Retribution eklentisiyle beraber dahil olacak Akuma oyunun en sevilen karakterleri arasına girecek diyebiliriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir