Street Fighter Rüyası 2014 Yılında Yeniden Doğuyor

Bir nesile damgasını vuran, atari salonlarında tüm harçlıkların seve seve uğruna harcandığı Street Fighter yaratıcısı olan Capcom firması tarafından Ultra Street Fighter olarak yeniden sevenleri ile buluşuyor. 5 Ağustos 2014 tarihinde Capcom Street Fighter 4 serisini sadık takipçileri ile Play Station 3 ve X Box oyun konsolları için paylaşırken, bu oyunu bilgisayarda oynamak isteyen kişilerin ise 8 Ağustos 2014 tarihini beklemeleri gerekecek. İlk olarak 1987 senesinde geliştirilen ve o dönemde sadece atari salonlarında jetonlu oyun makinalarında oynanabilen Street Fighter erkek çocukları kadar kız çocuklarını da etkilemiş ve bayan savaşçı karakter olan Chun Li kızların o dönem en çok etkilendikleri oyuncu karakter olmuştur.

Oyun öncesinde oyun içerisinde yer alan her karakter kendi hikayesini anlatırken böylelikle oyunun inandırıcılığı artmış ve oyunu oynayan kişiler ile oyun karakterleri arasında sağlam bir bağ kurulması sağlanmıştır. Yine oyuncu karakterlerin her birinin kendine has özel bir hamlesi bulunmakla beraber bu güçlerin kullanımları da belirli stratejilere bağlıdır. Oyunda iki farklı mod bulunurken bunlardan ilki oyuncunun bilgisayara karşı oynadığı bölümdür. Bu bölümde oyuncu seçtiği karakter ile otomatik olarak karşısına gelen ve bilgisayar tarafından yönlendirilen kişi ile mücadele etmektedir. Oyunun en zevkli yanı ise karşılıklı olarak oynanan oyundur. Bu bölümde dilerseniz arkadaşınız ile karşılıklı savaşma imkanınız bulunmaktadır. Yaşanan heyecan ve eğlence Street Fighter isimli oyunun yıllarca popülaritesinden hiçbir şey kaybetmeden günümüze kadar gelmesini sağlayan en önemli faktör olarak görülmektedir.

Ultra Street Fighter oyununda ise bunlara ek olarak team battle bölümü oluşturularak 3 lü gruplarla oyun oynama imkanı sağlanırken aynı zamanda yeni oyuncu karakterler katılarak farklı bir oyun konsepti kurulmaya çalışılmıştır. Eski geleneklere bağlı kalınarak yeni oyuncularda kendilerini özel olarak kendi sesleri ile tanıtırken Elena ismi verilen yeni bayan savaşçının Chun Li ‘nin en büyük düşmanı ve rakibi olacağına şimdiden kesin gözü ile bakılmaktadır. Yaşanan tüm çekişmeye rağmen en az eksi kuşak kadar yeni kuşağın da bu oyunu sevmesi beklenmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir