Street Fighter 5 İkinci Beta İçin Hem Tarih Hem Açıklama

street

 Street Fighter efsanesinin yeni oyununun beta süreçleri hızla geçerken oyunun çıkmasına da sayılı günler kaldı. İlk betasını tamamlayan Street Fighter 5 için yapımcı firma Capcom ikinci beta sürecini başlatmaya hazırlanıyor. 4 gün sürecek olan beta sürecinin tarihleri bile daha şimdiden açıklandı. Üstelik Capcom tarafından verilen imkânlardan birisi PS4 oyuncularıyla PC oyuncularının ortak oynayabilmeleri olacak. Gerçekten müthiş bir deneme süresi bizleri bekliyor. Cross platform ismiyle geliştirilen bu sistem sayesinde doyasıya bir dövüş oyunu keyfi yaşayabileceğiz.

Capcom tarafından verilen bilgilere göre ikinci beta süreci ilk olarak PC oyuncularına açılacak. Bu yüzden gelen uyarılar arasında oyunu en verimli şekliyle oynayabilmeleri açısından sistem gereksinimlerinden bahsediyor. Cross Platform içinde aynı şekilde sistem gereksinimlerinin önerilenden düşük olmaması gerekiyor. Ayrıca bu şekilde karşıt konsollardan oyun oynamak için beta tarihinin son 2 gününü beklememiz gerekecek.

Herkesin merakla beklediği Street Fighter 5 oyununun ikinci betasına sayılı günler kala açıklamaların ardı arkası kesilmiyor. Tüm bu bilgilerin ışığında Ken, Necalli, R Mika ve Vega karakterleri seçilebilir olarak karşımıza çıkacak. Sonrasında betanın 2.gününde Rashid, 3.gününde Karin dövüşçü listesine dahil olacak. İlk betada ringin tozunu attıran Nash, M Bison, Birdie, Cammy, Chun Li ve Ryu ise ikinci beta için Street Fighter 5 kadrosuna alınmadı. Muhtemelen tüm dövüşçüleri denemeye çalışıyorlar.

İlk betadaki adil olmayan dövüşlerden pay biçen geliştiriciler bu sefer herkesin eşit güçlerde karşı karşıya geleceğini söyledi. Aynı zamanda Fight Money kısmının aktif olmamasına rağmen erişilebildiğini gören Capcom bu konuda bir düzenlemeye gitti. Street Fighter 5’in ikinci betasında tüm Fİght Money etkinlikleri aktif olacak. Ayrıca arama kısmını aktif edecekleri için farklı oyuncular arayabileceğiz.

Street Fighter 5 ikinci beta için söz konusu olan tarihler 22 Ekim günü başlayarak 25 Ekim tarihine kadar devam edecek. Cross platform ile farklı konsollardan dövüş keyfi içinse 24 ve 25 Ekim tarihleri işaret ediliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir