Street Fighter 5 İçin Yayınlanan Hikâye Fragmanı

Street Fighter 5 İçin Yayınlanan Hikâye Fragmanı

Street Fighter 5 oyunu ilk duyurulduğunda dövüş meraklılarını heyecanlandırmayı başarmıştı. Çünkü serinin üçüncü ve dördüncü oyununun ardından gelecek olan bu oyun tam ortaya denk gelen bir yapı taşına sahipti. Hikâye anlamında bakıldığında Street Fighter 3 ve Street Fighter 4 arasında bir noktaya tekabül eden bir olay örgüsüne sahip olacağı çok önceden duyurulmuştu.

Geliştirici firma Capcom tarafından duyurulan tarihlere göre Street Fighter 5 çıkış tarihi 16 Şubat 2016 olarak açıklandı. PC ve PlayStation 4 platformları için çıkacak olan oyunun şimdiye kadar sayısız detayı ve fragmanı yayınlandı. Ancak geçtiğimiz günlerde bir ilke şahit olduk. Street Fighter 5 hikâye fragmanı yayınlanarak oyunculara olay örgüsünden kesitler sunuldu. Ancak bu anlamda açıklanması gereken bazı detaylar olduğunu düşündüğümüz için bunlara yoğunlaştık.

Öncelikle 16 Şubat tarihinde Street Fighter 5 satın almak ve oynamak mümkün olabilecek. Ancak mevcut hikâye beklentiniz için biraz daha beklemeniz gerekeceğini belirtelim. Çünkü oyunun asıl hikâye kurgusu 2016 yılının Haziran ayında çıkması planlanan ücretsiz DLC ile mümkün olacak. Cinematic Expansion eklentisi ile Street Fighter V oyunu size muazzam bir dövüş oyunu hissiyatı yaşatacak.

Alışık olduğumuz tarz olan Mortal Kombat ile aynı doğrultuda sunulacak olan hikâye modunda başarılı yükselişimiz yeni dövüşçülerle oynamamızı sağlayacak. Böylelikle oyunun içinde dahil olan tüm karakterleri ve tüm olayları görmüş olacağız. Bu anlamda yeni karakterlerinde dahil edildiğini düşünürsek uzun bir hikâye modunun bizi beklediğini söylemek yanlış olmayacaktır. Serinin önceki oyunlarına nazaran çok daha bütünleştirici bir senaryoyla karşımıza çıkacağı ise bilindik somut gerçekler arasında bulunuyor. Özellikle efsane dövüş oyunu serisinin önceki sürümlerinde senaryoda yaşanan çatlaklar bu oyunda tamamıyla doldurulmuş. Street Fighter 5 senaryo modu fragmanı ile bizi büyülemeyi başardı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir