Street Fighter 5 İçin Sevindirici Haberler Var

 Street Fighter 5

Street Fighter serisi bir devrin efsanesi diyebiliriz. Hatta ilk oyunlarının bile günümüzde hala daha PC için uyarlanmış versiyonları oynanabiliyor. Bir nesil göz önüne alındığında çocukluğunda oynadığı en iyi dövüş oyunu olarak görülüyor. Fakat seride en son çıkan Street Fighter 4 birçok dengeyi alt üst etmişti. Çünkü farklı bir sistem ve farklı metotlar kullanılarak oyunculara sunulmuştu. Yönetiminin Yoshinori Ono tarafından yapıldığı bu oyun adeta Street Fighter takipçilerini oyundan soğutma noktasına getirmişti.

Geliştirici firma Capcom, kırmızı alarmın farkına varmış olmalı ki yeni bir düzenlemeyle Street Fighter 5 projesini duyurmuştu. Alışılagelmiş bir serinin devamı niteliğinde olacak oyunda grafik ve oynanabilirlik elbette en üst noktalara taşınmak isteniyor. Bunun için Unreal Engine 4 ile geliştirilen oyunun çıkış tarihi henüz netleşmese de Mart ayında olması muhtemel gözüküyor. Street Fighter serisinin bir önceki sürümünün farklı versiyonlarının satışa sunulması, ayrıca eklentilerin tamamen ücretli olarak verilmesi son derece problem yaratmıştı. Oyunun oynanma marjını da büyük ölçüde düşüren bu sistem tarih oluyor.

Capcom tarafından yapılan açıklamalara göre Street Fighter 5 alışılmış oyunun gelişmişi olarak çıkacak. Şu sıralar düzenlenen EVO 2015 dövüş festivalinde oyunun yeni bir fragmanını yayınlayan firma görselleriyle göz doldurdu. Çıkacağı tarihle birlikte resmi olarak 16 farklı dövüşçü karakterle oyunculara sunulacak. 16 karakterin dışında bazı turnuvalar ve karakterler DLC şeklinde genişleme paketleriyle verilecek. Aynı zamanda bu paketlerin bir kısmı ücretli olacakken bazıları da ücretsiz olarak sunulacak.

Capcom firması tarafından geliştirilen ve çalışmaları son hız devam eden Street Fighter 5 için PC ve Playstation4 platformları kullanılacak. Aynı zamanda kilitli nesneleri, dövüşçüleri, arenaları açabileceğimiz oyun stiline 2016 Mart ayında kavuşmamız bekleniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir