Street Fighter 5 İçin Büyük Güncelleme Bu Ay Geliyor

Street Fighter 5 İçin Büyük Güncelleme Bu Ay Geliyor

Street Fighter 5 oyunu çıkış yaptığı günden beri sorunlardan kurtulamıyor. Her seferinde farklı bir problemle oyuncuların karşısına çıkan oyunun yayınlanacak olan güncellemesi ise bir anlamda bu sorunların çözülmesi için büyük bir adım olacak. Çünkü devasa boyuttaki bir Street Fighter 5 Mart güncellemesi bizi bekliyor. Bu güncellemenin genel anlamda iki adımda gerçekleştirilecek olması ise oyuncuları sevindiren detaylar arasında gözüküyor. Çünkü herkesin tüm oyun sorunlarını çözmesi beklenen güncellemeyle test aşaması gibi düşünülebilecek bir günlük bir ara mevcut.

Street Fighter 5güncellemesi sonrasında oyunda kapalı olarak sunulmuş olan Challange mod açılmış olacak. Aynı zamanda bununla da sınırlı değil. Toplamda 8 kişilik lobiler oyuna eklenecek ve aktif olarak oyunun içeriğine uygun olarak kullanılmaya başlanacak. Tabi ki herkesin beklediği online rematch özelliği de aktif hale gelecek. Bu gibi sevindirici detayların dışında oyunda sorun olarak görülen düzeltmeler ve iyileştirmeler daha da büyük bir kısmı kaplıyor. Sorunsuz bir oyun için Street Fighter 5 güncelleme günlüğünün ilk ayağı bunları kapsayacak.

Street Fighter 5 Mart Güncellemesi Ne Zaman Çıkıyor?

Street Fighter 5 Mart Güncellemesi ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde aktif hale gelecek. İlk ayak olarak adlandırılan bu güncelleme oyuna Challange modu, 8 kişilik lobiyi ve online rematch seçeneğini ekleyecek. Bu sürecin ardından ise bir günlük aradan sonra 30 Mart 2016 tarihinde güncellemenin devamı aktif olacak. Shop olarak oyunda var olan kilitli kısım bu ikinci bölümde açılacak.

Ayrıca daha önceden duyurulmuş olan Street Fighter 5 yeni karakter Alex tüm oyunculara ücretsiz olarak sunulacak. Tabi ki bunun nedeni Zenny Shop yani oyun içi paranın aktif hale gelmemesi olarak değerlendirilebilir. Bu sorun düzeltilene kadar herkes bu karaktere ücretsiz sahip olabilecek. Ryu ve Chun Li içinse hikâye kostümlerini ücretsiz olarak sunan Capcom bir anlamda oyundaki eksiklikleri unutturmaya çalışıyor gibi gözüküyor. Street Fighter 5 Mart DLC güncellemesi ile oyunun heyecanının tekrar ateşleneceği ise belli.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir