Steam Üzerinden En Çok Oynanan Oyunların Listesi

steam

Oyun çılgınlığı artarken Steam de kendini geliştirmeye devam ediyor. 9.5 milyon kişiyi geçen Steam aktif üyeleri yeni rekorlar kırmaya devam ediyor. Beklentiler aslında yüksek, sayının giderek artması bekleniyor. Peki, Steam üzerinden en çok oynanan, indirilen oyunlar hangileridir?

Oyun takipçilerinin tahmin ettiği gibi en çok oynanan oyun tabi ki Dota 2. Milyon Dolarlık turnuvalara imza atan bu muhteşem oyunun geçen haftaki verilerine baktığımızda 868 bin kişinin indirdiği görülüyor. 2. Sırada yılların eskitemediği, multiplayer oyunlarının piri olan Counter Strike Global Offensive 516 bin kişinin en beğendiği oyun olmuş. 3. Sırada sonra zamanların popüler oyunu olan Grand Theft Auto V yer alıyor. Şimdilik 149 bin kişinin oynadığı oyun kısa bir süre sonra epey bir yükselişe geçecektir.

Steam üzerinden en fazla oynanan 4. Oyun 70 binden fazla oyuncusu ile Football Manager 2015 yer alıyor. 5. Sırada 63 bin indirme ile Team Fortress 2, 6. Sırada 52 bin kişi ile The Elder Scrolls V: Skyrim bulunuyor. 7. Sıradaki oyunumuz Sid Mejer’s Civilization V, 8. Sırada Arma 3, 9. Oyun Garry’s Mod, 10. Oyun ise 25 bin ile Counter Strike normal versiyonu olarak kayıtlara geçmiş bulunuyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir