Star Wars Outpost İsminde Bir Oyun Ortaya Çıktı

Star Wars Outpost İsminde Bir Oyun Ortaya Çıktı

Star Wars: Outpost oyunu desek serinin hayranlarının kafasına yeteri kadar soru işareti düşecektir. Çünkü serinin hayranlarının dahi bilmediği bu oyun yeni ortaya çıktı. Şimdiye kadar birçok Star Wars oyunu güncelleme sonrasında ya da sıfırdan ortaya çıkarılarak piyasaya sürüldü. Ancak son dönemlerde iptal edilmiş oyunların birer birer ortaya çıkıyor oluşu gerçekten oyun çöplüğü tabirini haklı çıkarıyor.

Star Wars: 1313 ya da First Assault gibi strateji odaklı seri oyunlarını seviyorsanız bu oyunun iptal haberi sizi üzebilir. Yıllar evvel üretilen ve geliştirilme evresinin %90’ı tamamlandığında iptal kararı verilen Star Wars: Outpost oyunu çıkış tarihi almadan piyasadan kaldırıldı. O dönem Lucas Arts bünyesinde Singapur’da devam eden geliştirme işlemleri bazı şirket yöneticilerinin kararıyla iptal edildi. Farmville oyununa benziyor diye kaldırıldığı iddia edilen oyunun haberi ise Eurogamer tarafından geçtiğimiz günlerde duyuruldu.

Disney tarafından satın alınan oyun stüdyosunda halen daha tüm aşamaları mevcut olan Star Wars: Outpost oyunu hakkında başarılı bir strateji oyunu olabilirmiş açıklaması ise yürekleri dağladı denilebilir. Çünkü kaliteli bir strateji oyunu uzun zamandır oyun severlerin beklediği bir oyun türü olarak dikkat çekiyor. EVE ya da Settlers of Catan gibi strateji oyunu denince akla ilk gelen isimlerle yarışabilecek bir oyunun Farmville ile kıyaslanarak iptal edilmesi ise tam bir saçmalık gibi gözüküyor.

Star Wars oyun serisi hakkında yeterli bilgiye sahip olup bekleyen oyun severlerin ise bu duruma tepkileri çığ gibi büyüyor. Oyunun paylaşılan bazı grafikleri ise oyuncuların öfkesini daha da arttırıyor. Anlaşılan o ki Lucas Arts yıllar boyunca oyuncuların istediği oyun türünü yapmış fakat yayınlamamış. Bununla beraber Star Wars Outpost oyunu stratejik anlamda şimdiye kadar üretilmemiş kadar hardcore bir oyun olarak tanımlanıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir