Star Wars Battlefront Betasında Hayal Kırıklığı Yaratanlar

star wars

Star Wars Battlefront betasını geçtiğimiz hafta oyuncuların beğenisine sundu. Aynı zamanda hataların geri bildirim olarak gönderilerek düzeltileceği bu süreçte oyuncular oldukça büyük bir beklenti içindeydi. Çünkü yapımcı firma DICE oyun için her zaman mükemmel içeriklerin olduğunu ve harika bir oyun deneyimi yaşanacağının sinyalini veriyordu. Ne yazık ki Star Wars Battlefront hayal kırıklığı yarattı.

Grafikleriyle büyülemeye hazırlanan oyun oynanışıyla ilgili pek çok sorunu gözler önüne serdi. Gerçekten çok farklı bir hata seremonisiyle karşımıza çıkan Star Wars Battlefront özellikle bazı detaylarıyla oynayanları çileden çıkardı. Dikkatleri üzerine çeken sorunları şöyle belirtebiliriz.

  • Cephane

Star Wars Battlefront oyununda savaş esnasında yerde bulacağınız silahları bir kenara ayırırsak tüm silahlarımız sınırsız mühimmata sahip. Buda sınırsız cephane demek. Ancak bununla ters orantı olarak silahların ısınma süresi var. Çok kullandığınız silahın soğumasını beklemeniz gerekecek. Dolayısıyla kesintisiz bir savaşın ortasında keskin nişancıların hedefi olabiliyorsunuz.

  • Nişan

Battlefront nişan alma sorunu betanın yayınlandığı ilk günden itibaren gündemden düşmedi. Silahlar hiçbir şekilde geri tepme özelliği taşımıyor. Üstelik mesafe, atış rahatlığı ve silah seçimi bu anlamda hiçbir şey ifade etmiyor. Düşünün ki siz keskin nişancısınız ve uzak bir noktadan elindeki otomatik silahla sizi fark eden biri oldu. Burada sizin için problem başlamış demektir. Hiç sektirmeden size isabet eden yüzlerce kurşun var.

  • Yere Yatarak İlerlemek

Savaş alanına girdiğinizde Star Wars Battlefront’ta sinmeniz imkânsız. Yani sniper kullanan oyuncuların pusu kurmasını engellemek için yapılan bu özellik ne yazık ki geri tepmiş. Hiçbir şekilde pusma, sinme ve sürünme imkânı sağlamıyor. Bu da savaş alanında çok büyük sorunlar yaratabiliyor. Elinizdeki silahla düşmanınızın menzilinden çıkmak için eğilmek istiyorsunuz ama bunu başarmanız oyun dinamiklerinde imkânsız.

  • Yeniden Doğmak

Star Wars Battlefront serinin bir önceki oyunundakine benzer bir özellik sunmuyor. Battlefield serisinde haritayı inceleyip düşman olmayan bir bölgede doğarak savaşa tekrar dahil olma şansımız vardı. Ancak bu oyunda yeniden doğmak istediğimiz bölge hakkında iki seçim hakkımız var. Birincisi haritanın herhangi bir bölgesinde rastgele doğmakken diğeri partnerimiz savaşıyorsa onun yanında doğmak. Fakat bu iki seçimde de etrafta düşman olup olmadığına dair bir bilgi yok.

  • Walker Assault

40 kişinin savaştığı bir oyun modu olarak beta sürecinde aktif edilen bu oynanış stili Battlefield Rush benzeri yapısıyla dikkat çekti. Ancak isyancıları bastırırken çatıştıkları bölümün önünde doğma şansı olan düşman askerler bu bölümün en büyük buglarından biri. Bu konuda beta sürecinde çatışırken aniden doğan düşmanlar tarafından öldürülen birçok oyuncu DICE firmasına isyan etti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir