Star Wars Battlefront 2 Geliyor

Star Wars Battlefront 2 Geliyor

Star Wars: Battlefront oyunu 2015 yılının Kasım ayı itibariyle oyuncularla buluşmuş fakat tam bir hayal kırıklığı yaratmıştı. Ancak EA Games ve DICE yine kafa kafaya verip bir güncellemeyle tüm oyunun kaderini değiştirdiler. Özgün senaryosuyla sunulan oyun ilk patlamayı yapamasa da an itibariyle ciddi bir satış rakamına ulaşmayı başardı. Bu satış grafiğini ilk göstermeye başladığında ise EA cephesinden Battlefront devam oyunu gelecek açıklaması gecikmemişti. Geçtiğimiz hafta EA bir basın toplantısıyla yıllık kazancının bilançosunu kamuoyuna duyurdu. Bu toplantıda ise baş kahraman Blake Jorgensen oldu.

Jorgensen tarafından yapılan açıklamalar oldukça ilginçti. Buna göre Star Wars Battlefront 14 milyonluk bir satış yaparak gelir konusunda ciddi bir pay sahibi gibi gözüküyordu. Dolayısıyla zaten bu rakamlar karşısında devam oyunu kaçınılmaz bir hal alıyordu. Zaten EA tarafından kesinleştirilmiş bir devam oyunu projesi olmasına karşın ilk kez resmi ağızdan geliştirme işlemlerinin başlanacağına ilişkin bir cümle duymuş olduk. Şuan için oyun geliştirilmeye başlanmadığı için çok yoğun bir detay bulunmuyor. Fakat yine de aktif olarak oyunu oynayan oyuncuların az çok tahminleri var.

Star Wars Battlefront 2 Ne Zaman Çıkacak?

Star Wars Battlefront 2 çıkış tarihi hakkında net bir çaıklama yapılmasa da belirli kopyalar mevcut. Örneğin oyunun Star Wars serisine bağlı olarak gideceği, dolayısıyla Star Wars 7: The Force Awakens ve sonrasında çekilecek filmden çok fazla içerik barındıracağı kesin. Devam filminin 2017’de çıkması, geliştirme işlemleri vesaire derken ortalama tarih 2017 yılının sonlarını işaret ediyor.

Klasik bir seri çıkış tarihi olarak 2017 yılının Ekim ya da Kasım ayı olma ihtimali çok yüksek. PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarına eş zamanlı olarak geliştirilecek olan oyunun seriyi ne denli devam ettireceği ise tartışma konusu olmaya başladı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir