Star Citizen İçin Özel Kontrolcü Seti Çıkıyor

star citizen için özel mad catz

Star Citizen denildiğinde akla ilk olarak bilinmezlik geliyor. Oyun hakkında çıkacak olan DLC, ek dosyalar, güncellemeler ve benzeri tüm detayların akıbeti belirsiz. Hala daha bu bilinmezlik içinde oyun dünyasında yer almaya devam ediyor. Şimdi ise gündemde olan konu bambaşka diyebiliriz. Star Citizen için özel bir kontrolcü seti piyasaya sürülecek.

Mad Catz’i marka olarak duymuşsunuzdur. Özellikle yüksek eğilimli oyuncuları portföyüne alarak bu yönde üretimler yapan firma şimdi yeni bir oyun için kolları sıvamış. En gelişmiş oyuncu donanımlarını içerecek olan yepyeni bir kontrolcü setini Star Citizen için piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Oyunun tüm oynanış prensiplerini temel alan bu set sayesinde çok daha iyi bir oyun deneyimi yaşayabilmek mümkün olacak.

İsmine HOTAS adı verilen bu kontrolcü set ile Star Citizen oyununda ekstra başarı rastlantısal olmayacak. Satışı için Star Citizen Hotas ismini koyan geliştiriciler ikiye bölünmüş bir klavyenin yanı sıra özel bir kontrol paneli, joystick ve gazı kontrol edebilmeniz için bir kol sunacak. Gazı kontrol etmek için elimizin altında duracak olan kolun üzerinde eski tip Mouse tekerleğini andıran bir aparat bulunacak. Bu sayede Mouse ile yapacağımız tüm işlemleri gaz kontrol kolundan yapabileceğiz. Buda bir elimizi ekstradan kullanmak için bize imkân sağlayacak.

Modüler tasarım açısından bakıldığında Star Citizen açısından en kullanışlı araç olmasıyla birlikte aynı zamanda profesyonel oyuncuların vazgeçilmezi olabilecek bir durumu var. Şuan için hakkında sadece ne işe yarayacağı ve neye benzeyeceği hakkında bilgi paylaşılan kontrol seti birçok oyuncu tarafından beklenmeye başlandı. Ancak ne yazık ki geliştirici firma fiyat, tarih ya da herhangi farklı bir detayı belirtmekten kaçınıyor. Star Citizen kontrol seti ne zaman çıkacak hiçbir fikir yok.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir