Spec Ops: The Line’ın Yapımcısı Yeni Bir Oyun Duyurdu

specops

Aksiyon oyunu denildiği zaman akla ilk gelen yapımlar arasında Spec Ops: The Line oyunu geliyor. Özellikle sürükleyici hikâyesiyle oyuncuları kendisine bağlayan oyun birçok kişinin favori oyunu konumundaydı. Yapımcı şirket Yager ise uzun süredir Dead Island 2’yi geliştirmekle meşgul. Fakat herkesin heyecanla beklediği ve aynı aksiyonu yaşamak istediği oyun yayıncı firma Deep Silver tarafından iptal edildi. İptal edilmesinin sebebi olarak oyunun yeterliliği gösterilirken oyun dünyasına bu haber bomba gibi düşmüştü.

Uzun bir emek harcanan Dead Island 2’nin bir çırpıda iptal edilmesi oyun geliştiricileri tarafından kabul edilemez bir duruma dönüştü. Yapımcı firmayla bağlarını koparan geliştiriciler kendi bağımsız oyun stüdyolarını kurdular ve Inbetween Games ismini verdiler. Şimdi bu çatı altında çalışmalarına devam ediyorlar ve yeni bir oyunu tanıtmanın eşiğindeler. Yine belirli bir geliştirme süresini feda ettikleri oyunun ilk duyurusunu geçtiğimiz günlerde yaptılar.

The Mammoth: A Cave Painting oyununda yavru mamutlarınızı avcıların kol gezdiği bir diyarda korumaya çalışıyorsunuz. Oyunda vereceğiniz maksimum çabayı göz önüne aldığınızda kaybetmekten yine de kurtulamıyorsunuz. İstediğiniz kadar iyi bir oyun grafiği çizin yine de mamut yavrularınız avcılar tarafından öldürülüyor. Aslında oyunun vermeyi amaçladığı bazı mesajlar var ve bunları verebilmek için bu tarz bir yol seçilmiş. İnsanoğlunun vahşi davranışı, doğaya verilen zarar ve sonucunda insanoğlunun kaybetmekten kurtulamaması gibi ilginç sosyal mesajlar içeriyor.

The Mammoth: A Cave Painting oyununu bedava oynamak için sitesinden indirmeniz yeterli. Resmi olarak ‘http://eyesiah.itch.io/mammoth-download’ adresi üzerinden kolayca indirerek oyunu oynamaya başlayabilirsiniz. Oyunun isminin ardından gelen ek kısım oyunun farklı versiyonlarının gün yüzüne çıkacağına işaret ediyor olabilir. En azından oyun mecraları ve eleştirmenler için düşünceler bu yönde.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir