Sony,  TGS 2016 Öncesi Konferansını Duyurdu

sony tgs 2016

Henüz GamesCom 2016’nın büyüsünden çıkamamıştık ki neredeyse bir ay sonra Tokyo Game Show 2016 ile tekrardan bu fantastik dünyaya adım atacağız. Oyuncular ve oyun sektörü açısından oldukça renkli bir dönemden geçtiğimiz kesin. Sony ise bu etkinliklerin tam merkezinde yer alıyor. Bildiğiniz gibi TGS fuarlarında her zaman önden bir konferans düzenleyen firma geleneği bozmuyor ve bu sene de konferans yapacağını doğruluyor. Hatta tarihlerini de vermeyi ihmal etmiyor.

Tokyo Game Show 2016 bu sene de Japon oyun sektörünü taçlandıracak ve uzak doğu pazarı öncelikli oyunların yanı sıra global oyun dünyası içinde önemli tanıtımlar arasında yer alacak. Geçtiğimiz günlerde Capcom tarafından düzenlenen bir bildiride hangi oyunların oyunculara tanıtılacağı ve hangi oyunların oynanabilir olarak sunulacağı söylenmişti. Bununla beraber birçok oyuncunun heyecanla beklediği AAA yapımların karşımıza çıkacak olmasını heyecanla karşılamıştık. Şimdi oyun sektörünün bir diğer devi ve TGS 2016’nın da ortak ev sahibi olan Sony mikrofonun karşısına geçerek fuar planlarını anlatıyor. Fakat ne yazık ki Sony cephesinde en azından Capcom kadar sürprizsiz bir anlayış söz konusu değil.

TGS 2016 Sony Konferansı Saat Kaçta?

Bildiğiniz gibi her sene Tokyo Game Show 15-18 Eylül tarihleri arasında düzenleniyor. Bu sene de aynı tarihlerde Japonya’nın Tokyo şehrinde oyun dünyasının kalbi atacak. Adresin ise Makuhari Messe kongre merkezi olduğunu hatırlatalım. Dışarıdan alımlar olduğu için eğer Tokyo’da bulunma şansınız varsa RE7 gibi efsanevi oyunları deneme şansına erişebilirsiniz.

TGS 2016 Sony konferansı ise 13 Eylül 2016 tarihinde yani etkinlikten 2 gün önce yapılacak. Türkiye dahil olmak üzere tüm dünyaya ise YouTube kanalından canlı bir yayın aktarılacak. Şuan için ‘2016 PlayStation Press Conference in Japan’ ismiyle duyurulan TGS 2016 konferansı bize muhtemelen PlayStation Meeting 2016, PlayStation 4 Neo ve Slim hakkında farklı bilgiler sunacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir