Sony Neo İçin Onay Verdi, Fakat Slim Hakkında Halen Sessizliğini Koruyor

sony neo için onay verdi fakat slim halen beklemede

PlayStation Meetin 2016 diğer organizasyonlardan çok daha ön planda gözüküyor. Ki bu sene gerçekten önceki senelere göre de daha fazla konuşuluyor. Sanal gerçeklik, PlayStation 4 Neo, PlayStation 4 Slim gibi sızıntılar aylardan beri gündemi meşgul ederken günümüzde halen daha bunların kesinleşmemesi ise Sony için bir strateji olarak düşünülebilir. Hatırlayacağınız üzere bundan aylar önce bir söyleşi sırasında yeni PS projeleri geliştiriliyor fakat mevcut PS projelerinin satışının aksamaması için bunlar şu an açıklanamaz cümlesi kurulmuştu. Yani bir anlamda tüm sızıntıların gerçek olabilme ihtimali var, ancak biz bunları satış dönemi yaklaşıncaya kadar öğrenemeyiz.

7 Eylül 2016 tarihinde düzenlenecek olan PlayStation Meeting festivalinde de beklentiler hem Neo hem de PlayStation 4 Slim kasa içindi. Hatta geçtiğimiz haftalarda bir kutu ve bir konsol fotoğrafının internette hızla yayıldığını göstermiştik. Sizlerde gördüğünüzde hak vermiş olacaksınız ki tüm dünyada PS 4 Slim tanıtımı için gün sayılmaya başlandı. Bu hafta yapılan bir röportaj ise Sony’nin CEO koltuğunda oturan Andrew House tarafından birçok kişi için hayal kırıklığı olarak nitelendirildi. Neo için heyecanlanmasa da Slim kasa PS4 almak için gün sayan bir kitle umutsuzluğa büründü. Çünkü Andrew House tarafından PlayStation Neo organizasyonda tanıtılacak denilse de Slim hakkında hiçbir yorum yapılmadı.

PlayStation 4 Slim Haberleri Yalan Mıydı?

PlayStation 4 Slim kasa üretiminin yapıldığına dair, hatta bazı önemli prototiplerin çıktığına dair söylentiler söylenti olmaktan çoktan çıktı. Aynı zamanda bazı firma çalışanlarının ve alışveriş mecralarının da ürünü sitelere yerleştirmeye başladıklarını biliyoruz. Bize kalırsa hem PlayStation Meeting konferansında gözlerin NEO üzerinde olması, hem de Slim için geçen süre zarfında sürprizin bozulmaması amaçlanıyor.

Ki Sony bu tarz sürprizlerini tarih boyunca hep yapmıştır. Yarın düzenlenecek olan konferansta hem Slim hem de Neo hakkında güncel bilgileri ve standartları öğrenmiş olacağız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir