Sony, GamesCom 2016 Etkinliğine Katılmayabilir

Sony GamesCom Etkinliğine Katılmayabilir

Sony için gündeme düşen haber GamesCom 2016 etkinliğini bekleyen oyun severleri yakından ilgilendiriyor. Fransa merkezli bir söylentiye bakılırsa Sony herhangi bir basın konferansı tasarlamadığını, bu noktada GamesCom 2016 etkinliğinde olamayacağını açıklamış. Kaynak olarak gösterilen PlayStation France tarafından ise herhangi bir açıklama yapılmış değil. Haliyle Sony tarafından da bir açıklama beklenmesine karşın böyle bir bilginin varlığı ya da yalan olduğuyla ilgili detaylar sunulmuyor. Geçtiğimiz günlerde Microsoft bir konferans yerine oyunculara yönelik bir konsept duyurmuştu. Ancak Sony tarafından böyle bir şey yapılacağını da düşünmediğimizi vurgulayalım.

Yakında düzenlenecek olan PlayStation Experience 2016 etkinliği için böyle bir şey düşünülmüş olabilir. Keza geçtiğimiz sene Sony tarafından yapılan resmi açıklamayla PlayStation Exp etkinliği öne sürülerek GamesCom konferansına katılım sağlanmamıştı. Bu doğrultuda Sony’nin şu sıralar PlayStation 4.5, 4K desteği, Sanal Gerçeklik gibi durumlarla uğraştığını hesaba kattığımızda gayet mantıklı bir karar gibi gözüküyor. Şuan için elbette ki sadece ve sadece söylenti olarak alınabilecek bu haberin servis kaynağı ise Fransız oyun mecrası Jeux Video oldu. Gelecek olan yeni gelişmelere göre GamesCom 2016 ile Sony cephesindeki detayları sizlere aktaracağız.

Sony, GamesCom 2016’ya Katılmazsa PlayStation Oyunları Ne Olacak?

Tabi ki Sony’nin GamesCom 2016 üzerinde PlayStation oyunları için büyük bir önem arz ettiği ortada. Ancak Sony konferans yapmıyor diye hiçbir PS oyununun tanıtılmayacağı gibi bir durum söz konusu değil. Ortak platform olarak üretilen oyunlarla karşı karşıya kalacağız.

Ancak Rise of the Tomb Raider gibi yalnızca PlayStation 4 için GamesCom 2016 etkinliğini beklediğimiz oyunların akıbeti belirsizliğini koruyor. Ancak şöyle bir durum da yok değil. Şuan halen daha söylenti olarak nitelendirilen bu haberin doğruluğu söz konusu olamaz. Sony ise yapacağı resmi açıklamayla zaten bize oyun tanıtımları açısından net bir bilgi verecektir.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir