Sony E3 2016 Konferans Tarihi Belli Oldu

Sony E3 2016 Konferans Tarihi Belli Oldu

Her sene düzenlenen E3 oyun fuarı bu sene de oldukça yaklaştı. E3 2016 fuarında yer alacak oyun firmaları ise dünya çapında birçok geliştiriciyi bir araya getiriyor. Hatırlayacağınız üzere bu ay içerisinde Microsoft ve Ubisoft konferans tarihlerini açıklamıştı. Ancak en dikkat çekici isimler arasında biri eksikti. Tabi ki de bu eksiğin ismi Sony idi. Nihayet açıklamasını yapan şirket Sony olarak ne gibi bir kitleye hitap etmeyi amaçladıklarını duyurmuş oldu. E3 fuarı yine bomba gibi bur sunumla karşımıza çıkacak olan firmanın en büyük kozu ise PlayStation VR olacak.

Tabi PlayStation VR en dikkat çekici olmasına karşın gündem bomba gibi düşen PlayStation 4.5 içinde bir ön sunum bekleniyor. Bu bağlamda Sony E3 2016 tarihi için konferans zamanını duyurmaktan çekinmedi. 14 Haziran 14.00 itibariyle konferansı başlayacak olan Sony 3 gün boyunca aktif olarak standında oyun severlerle buluşmaya devam edecek. Bu süre zarfında yeni konsollar hakkında bilgilendirmeler ve oyunlar hakkında da birçok detay sunulacak. Oyunların da en az konsollar kadar merak edildiğini düşünürsek gerçekten şimdiye kadar geçirdiği yoğun tempolu fuar geçmişine bir yenisini daha ekleyecek gibi görünüyor.

Sony E3 2016’da Hangi Oyunları Tanıtacak?

Net olarak kesinleşmemiş olmasına karşın bazı detaylar Sony E3 2016 fuarı için muhtemel gözüküyor. Bunların başında ise uzun süredir beklenen The Last of Us 2 oyunu geliyor. Oyunun duyurusunun fuar standında yapılacağını, geliştirme görüntüleriyle beraber fragmanının yayınlanacağını söyleyen geniş çaplı bir kitle bulunuyor. Tabi bunların doğruluğu şuan için net değil.

The Last of US 2 haricinde ise Horizon: Zero Dawn oyunu ile ilgili tüm bilgilerin E3 2016 fuarında Sony tarafından sunulması ön görülüyor. Detroit: Become Human oyunu içinde zayıf bir ihtimalde olsa bazı görsellerin açıklanması oyuncuları heyecanlandıracaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir