Song of the Deep Duyuruldu

Song of the Deep Duyuruldu

Song of The Deep oyunu bir süredir beklense de açıklanmasıyla bir nevi sürpriz mahiyeti taşıdı. Insomniac Games ekibinin geliştirdiği oyun özellikle baş kreatif yönetmen Brian Hastings tarafından özenle seçilen bir hikâyeye oturtulmuş. Başlıca detaylarına baktığımızda oyunun tüm platformlara çıkacağı kesinleşmiş gibi gözüküyor. PC, Xbox One ve PlayStation 4 için çıkacak olan platform oyununun içeriği içinse macera be aksiyon temaları bekleniyor.

Daha önce Resistance isimli oyun serisiyle tanıdığımız geliştirici firma bu sefer çok daha fantastik bir platform oyunuyla karşımıza çıkıyor. Şuan için herhangi bir net tarih vermekten kaçınan firma yine de ortalama bir süreçten bahsetme yanlısı gibi duruyor. Song of The Deep çıkış tarihi olarak 2016 yılının yaz ayları gösteriliyor. Oyun için bazı ekran görüntülerinin yanı sıra çeşitli videolarda paylaşılmaktadır. Son olarak yayınlanan Song of The Deep fragmanı oyuna dair birçok detayı oyuncuların beğenisine sunuyor.

Song of The Deep Hikâyesi

Song of The Deep hikâyesi ile aslında aksiyon ve macera oyunundan ziyade platform oyunu kategorisine girmeye aday oluyor. Brian Hastings’in kızı tarafından ortaya atılan bir hikâye bu fikrin gelişmesinde önemli bir yer oynamış. Oyunda Merryn isimli bir kız çocuğunu ana karakter olarak kontrol ediyoruz. Babasını rüyasında gören kız babasının söz verdiği halde dönememesine anlam verememiştir. Bununla beraber denizin derinliklerinde gördüğü babasını kurtarmayı kafasına koyar.

Bunun için denizin derinliklerinden okyanuslara kadar uzanan geniş bir oyun maratonu bizi bekliyor. Pek ihtişamlı bir denizaltımız olmasa da zamanla geliştirerek hem düşmanlara hem de okyanusun hırçın sularına boyun eğmememiz gerekiyor. Song of The Deep oyunu duyuruldu ve yaz aylarında vakit geçirmek için güzel bir alternatifimz oldu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir