Song of the Deep Çıkış Tarihi Açıklandı

 song of the deep

Song of the Deep oyunu Insomniac Games tarafından geliştirilmekte olan bir projedir. Halen daha geliştirme aşamasında olan oyun artık sona yaklaştı diyebiliriz. Oyunun duyurusu hatırlayacağınız üzere 2016 yılının başlarında yapılmıştı. Bu süreçte de geliştirme işlemlerinin ne denli hızlı kat edildiğini anlamak mümkün olabiliyor. Gerçekten oldukça üst düzey bir hızla oyunu piyasaya sunmaya hazırlanan geliştirici firma daha öncede benzer oyunlarla adından söz ettirmeyi başarmıştır.

Oyun severlerle Ratchet & Clank, Resistance, Spyro ve Sunset Overdrive serilerini buluşturan oyun şirketi bu seferde Song of the Deep oyunu ile hayranlarının karşısına çıkacak. 2016 yılını verimli geçiren firma bildiğiniz gibi Ratchet & Clank oyununun da PlayStation 4 Remaster versiyonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu süreçte ise Song of the Deep oyunu ile çıkışını sürdürmeyi amaçladıklarını söylemeliyiz. Metroidvania tarzına ait oyunun hangi platformlara çıkacağı, hangi tarihte bizlerle buluşacağı gibi durumlar geçtiğimiz günlerde yapılan bir açıklamayla netleştirildi.

Song of the Deep Hangi Platformlara Ne Zaman Çıkacak?

Song of the Deep çıkış tarihi olarak belirtilen sürenin 12 Temmuz 2016 olduğunun altını çizelim. Ancak geliştiricilerin bu dönemde yoğun bir tempoya sahip olacaklarını hesaba katarsak yetişip yetişmeyeceğine dair birçok kuşku duyulduğu da aşikâr bir durumdur. Oyuncular ve eleştirmenler tarafından oyunun çıkışının 2016 yılında yapılacak olmasına kesin gözüyle bakılırken Temmuz ayının aşılma ihtimali üzerinde de durulduğunu belirtelim.

Song of the Deep oyun konusu denizin altında geçen bir hikâyeye sahip olsa da ana karakterimizi bağımsız bir biçimde yöneteceğimizden bahsedelim. Bunun yanında hem PC hem de PlayStation 4 ve Xbox One için geliştirildiğini de oyun severlere duyuralım. Bu denli geniş bir skalaya sahip olması ortaya çıkacak projenin bazı oyuncular tarafından basit oyun gözüyle değerlendirme yapmalarını haksız kılıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir