Smite, PlayStation 4 İçin Geliyor

Smite, PlayStation 4 İçin Geliyor

 Smite oyunu MOBA severlerin yakından tanıyacağı bir platform oyunu olarak biliniyor. İlk olarak 2014 yılında PC platformu için çıkmış olan çok oyunculu oyun şiddet, aksiyon ve savaş türlerini son derece muazzam bir biçimde birleştiriyor. Bu durum ilgi çekici sonuçların sonrasında Xbox One ile anlaşma sağlanarak oyunun bu konsola da uyarlanmasını mümkün kıldı.

Şu güne kadar Smite PlayStation 4 konsolu için hiçbir haber bulunmuyorken bir anda tüm oyuncuları heyecanlandıracak bir detay fark edildi. Avrupa derecelendirme sistemi olarak bilinen PEGI tüm oyunların yaş gruplarını ve buna bağlı olarak izinlerini düzenleyen kurumdur. Bu kurumun sayfasında ise 12 yaş ve üzeri için PlayStation 4 oyunları arasında Smite oyununun yer alması geliştirilme sürecinin başladığının işaretçisi oldu.

Yer alan derecelendirme açıklamalarında ‘İnsanlara karşı gerçekçi olmasa da şiddet içermesi’ ibaresi ise oyunun aksiyon durumunu özetleyen ibare olmuş. Bu noktada 12 yaş ve üzeri etiketini neden aldığını da anlamış oluyoruz.

Smite PlayStation 4 İçin Ne Zaman Çıkıyor?

Smite PlayStation 4 çıkış tarihi için henüz net bir detay verilmemiş. Ancak buna bağlı olarak geliştirici Hi-Rez Studios tarafından da resmi bir açıklama ya da yalanlama gelmiş değil. Fakat oyunun derecelendirme enstitüsüne düştüğünü varsayarsak çıkacağına kesin gözüyle bakmak mümkün.

Özellikle e-spor liglerinde çok sık görülmeye başlanan Smite oyunu dağıttığı ikramiyelerle adından söz ettirmeyi başarmıştı. Bu durumla beraber artık oyuncular Smite oyununu PS4, Xbox One ve PC platformlarından oynayabilecekler.  Çıkış tarihi ve detaylarıyla yakın bir zamanda bizlere sunulacağını bekliyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir