Smell of Death İlk Yerli VR Oyunu Olacak

Smell of Death İlk Yerli VR Oyunu Olacak

Smell of Death oyunu muhtemelen ilk defa duyduğunuz bir oyundur. Ancak tamamen yerli bir oyun olma özelliğini taşıyan oyunun geleceğin iddialı yapımları arasına girmesi muhtemel gözüküyor. Alkame Game tarafından geliştirilen oyun sanal gerçeklik teknolojisi ile bezenmiş ilk Türk yapımı oyun olacak. Uzun yıllar boyunca bilişim sektöründe yer almış deneyimli 4 Türk’ten oluşan kadroyla birbirinden büyük oyun şirketlerine kafa tutmaya hazırlanıyorlar.

İşin güzel yanıysa tam anlamıyla iddialı olduklarını söyleyebilmeleri denilebilir. Kendilerine ve oyunlarına fazlasıyla güvenmeleri onlara başarıyı getirecektir. VR cihazların her geçen gün arttığı günümüzde yakın bir dönemde her markanın kendine özel cihazlar tasarlayacağı düşünülüyor. Bu yıl içerisinde duyurusu yapılan birçok VR oyunu ise oyun severleri heyecanlandırmayı başarıyor. Alkame Game oyunu geliştirme sürecinde HTC Vive VR cihazını kullandıklarını açıklayarak tepkimelerin ve reaksiyonların müthiş olduğunu duyuruyor.

Smell of Death Oyunu Ne Zaman Çıkıyor?

Smell of Death oyunu çıkış tarihi olarak henüz netlik kazanmayan bir yapım. Ancak kısa bir süre içerisinde Steam üzerinden demosu yayınlanarak oyunculara sunulacak. Bu noktada gelen tepkiler ve akışa bağlı olarak tam sürüme geliştirilerek satılmak üzere tekrar Steam’de online olacak.

Aksiyon, gerilim ve korku türlerini kapsayan Smell of Death oyunu tüm bu duyguları yaşatacak donanıma sahip. Özellikle bir kurguya sahip olması ve buna bağlı olarak daha aktif bir oynanabilirliği sunması artıları arasında bulunuyor. Smell of Death hikayesi açısından bir anda dünyada yalnız başına kalmış bir karakterin hayatta kalma mücadelesini konu edinmiş. Yayılan bir salgın sonucunda insanların mutant olduğu bu tehlikeli dünyada VR cihazıyla oyun oynayıp korkmamak elde değil. Smell of Death oynanış fragmanı ile karşımıza çıktığında bu oyunun VR cihazıyla nasıl oynanabileceğini ciddi anlamda düşündük.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir